رحمانی فضلی:

۴ هزار نفر برای نامزدی انتخابات مجلس اعلام آمادگی کرده‌اند

سیاسی

وزیر کشور با بیان اینکه رقابت سیاسی در انتخابات آینده را با شکوه پیش‌بینی می‌کنیم، گفت: حدود چهار هزار نفر خود را در معرض نامزدی انتخابات اسفندماه قرار دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در نشستی با خبرنگاران که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به موضوع انتخابات اظهار داشت: ما امسال در شرایطی خاص وارد دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری می شویم.

وی افزود: تا امروز حدود ۴ هزار نفر خود را در معرض نامزدی در انتخابات قرار دادند و در نشست های مختلف مجالس ترحیم و عروسی ها حضور پیدا می کنند و کاندیداتوری خود را اعلام می کنند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امکان رقابت سیاسی بالا و باشکوهی در انتخابات پیش رو پیش‌بینی می‌کنیم، گفت: در انتخابات آینده وزن کشی سیاسی بالایی در کشور وجود خواهد داشت.

وزیر کشور تاکید کرد: وزارت کشور باید در جهت آماده کردن فضای انتخابات به صورت کاملا آرام، منطقی، سالم اقدام کند و هرگونه شائبه استفاده از ابزارها و دخالت های غیرقانونی را از میان بردارد و آماده فضای مشارکتی و حضور مردم توام با امنیت کامل در انتخابات باشد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط سختی مدیریت کشور را برعهده گرفت گفت: در دوره قبل رقابت ها در عرصه سیاسی ستیزجویانه بود و دوگانگی و تنش های سیاسی بسیاری وجود داشت و وضعیت اقتصادی کشور مناسب نبود و از نظر امنیتی و دیگر مسائل، شرایط حضور یک دولت جدید را در عرصه خدمت رسانی طلب می کرد.

در مسائل هسته ای دولت حقوق ملت را محقق کرد

رحمانی فضلی افزود: با تدبیر دولت و حمایت های مردم، توفیقات خوبی در عرصه اقتصادی و سیاسی به وجود آمد و امروز فضای سیاسی خوب در کشور حاکم است و همه رسانه ها و احزاب فعال هستند و خانه احزاب نیز به لطف خداوند احیا شد و به نتیجه رسید. در عرصه مطبوعات نیز رقابت خوبی وجود دارد و به استثنای برخی موارد که از عرصه انصاف خارج می شوند، شرایط خوبی حاکم است.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت توفیقات خوبی در عرصه سیاست خارجی داشته است، ادامه داد: در مسائل هسته ای دولت توانست حقوق ملت را محقق کند و تحریم ها به عنوان یک عنصر تهدیدکننده برداشته شود و روابط با همسایگان و دیگر کشورها عادی تر شود.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید برای مردم امید ایجاد کنند، گفت: اگر امید باشد تلاش هم وجود دارد؛ در غیر اینصورت، هیچ تحرک و نشاطی در جامعه وجود نخواهد داشت.

رحمانی فضلی گفت: در هفته دولت با نگاه امیدبخشی، تحرک و پویایی تلاش کنیم و زحمات دولت را به اطلاع مردم برسانیم البته کارشناسی برخورد کردن و انتقاد کردن نیز می تواند به دولت کمک کند.

ادامه دارد...