نماینده پاوه و اورامانات:

جنگ آینده «جنگ آب» است

صرفه‌جويي,آب

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ آینده جنگ اقتصادی و نظامی نیست، بلکه جنگ آب است.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ آینده جنگ اقتصادی و نظامی نیست، بلکه جنگ آب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، نعمت الله منوچهری در نشست بررسی مشکلات آب شهر شاهو گفت: بحران آب بسیار جدی است و ضروری است که ما بر اساس تعالیم ناب اسلام محمدی(ص) در راستای مدیریت مصرف آب اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که «بحران آب در شهر شاهو به بالاترین حد خود رسیده است»، ادامه داد: مردم شاهو دین خود را برای پاسداری از انقلاب ادا کرده‌اند و وظیفه دولتمردان خدمتگزاری شایسته یه این مردم است. منابع آبی ما اضافه نمی‌شود و هرسال شاهد کاهش بارندگی و تقلیل منابع آبی هستیم. افزایش جمعیت و نیاز روزافزون به مصرف آب ما را در شرایط خاص قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی مهمترین راهکار کاهش بحران کم‌آبی است و با توجه به این‌که کم‌آبی در شهر شاهو به مرحله بحران رسیده مشکلات آب این شهر در سه مقطع زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دستور شرکت آب و فاضلاب استان قرار می‌گیرد؛ در مرحله اول آبرسانی به صورت تانکرهای سیار انجام می‌شود تا مشکلات به صورت عاجل و اورژانسی حل شود و در مرحله میان مدت نیز اصلاح شبکه‌های داخل شهر و گسترش و توسعه منابع آبی و بهسازی چاه‌های موجود انجام خواهد شد.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اظهار کرد: امیدورایم با عنایت مسئولین استانی و تعاملی که با وزارت نیرو وجود دارد، آب چشمه قولانی که آبدهی بسیار مناسبی دارد و می‌تواند برای سال‌ها آب شرب شهر شاهو را تامین کند به این شهر انتقال داده شود .

وی تاکید کرد: با توجه به احداث سد داریان و اجرای طرح گرمسیری تامین آب شرب، صنعتی و کشاورزی اورامانات باید در اولویت باشد.

انتهای پیام

کد N916885