انتقاد نماینده محلات از روند رو به رشد بیکاری

سیاسی

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی از روند رو به رشد بیکاری انتقاد کرد و خواستار تعیین تکلیف وضعیت مسکن مهر و مربیان پیش دبستانی شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا سلیمی در تذکر شفاهی خود عنوان کرد: نزدیک 20 روز است که منتظر ارائه لایحه برجام هستیم. به نظر می‌رسد مجلس سردرگم است و نمی‌داند چه وظیفه‌ای انجام دهد. کارگروه نیز مشخص نشده است. ما این کارگروه را به صورت فوریت تصویب کردیم اما لایحه نیامده و مصوبه مجلس روی زمین مانده است.

این نماینده مجلس به وزیر کشور نیز تذکر داد که برخی فرمانداری‌ها ستاد انتخابات شده‌اند و گفت که وزیر کشور این مسأله را مدیریت کنند و اجازه ندهند مردم برداشت دیگری از این رفتارها داشته باشند.

سلیمی به وضعیت معلمان پیش دبستانی که شب گذشته در جلوی مجلس به سر بردند اشاره کرد و خواستار این شد که سریع‌تر به وضعیت آنها رسیدگی شود.

او همچنین از روند رو به رشد بیکاری انتقاد کرد و افزود: اکثر معادن در حال تعدیل نیرو هستند. 160 هزار کارگر داریم که در حال بیکاری هستند. بیکاری مانند خوره به جان جامعه افتاده و در یک سال گذشته حدود 900 هزار نفر بیکار شده‌اند.

این نماینده مجلس در ادامه تذکر خود خواستار پرداخت به موقع وام ازدواج به جوانان و تعیین تکلیف مسکن مهر شد.

سلیمی همچنین از بنیاد شهید خواست درمان جانبازان را به سازمان‌ها واگذار نکند و اجازه ندهد که جانبازان بین صفا و مروه بنیاد شهید و سازمان‌ها سرگردان شوند.

انتهای پیام

کد N916844