باهنر در پاسخ به تذکر لاهوتی:

طرح مجلس برای حق‎التدریس شدن مربیان پیش‎دبستانی بار مالی دارد

سیاسی

نایب رئیس دوم مجلس گفت: طرح مجلس درباره حق‎التدریس شدن مربیان پیش‎دبستانی مشکل اصل ۷۵ و بار مالی دارد که در بررسی نهایی باید به آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر در جلسه علنی امروز مجلس و در پاسخ به تذکر مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود درباره تجمع ۲۴ ساعت گذشته جمعی از مربیان پیش‌دبستانی در مقابل مجلس و اینکه شب را نیز مقابل مجلس گذرانده‌اند، اظهار داشت: دیروز هیاتی از کمیسیون آموزش و تحقیقات وارد مذاکره با این مربیان شدند و حتی جایی را برای اسکان آنها در نظر گرفته بودیم که به آنجا بروند، اما خودشان قبول نکردند.

وی تاکید کرد: الان هم خواهش می‌کنم که یک نفر از کمیسیون آموزش و تحقیقات برود و با این عزیزان صحبت کند که محل را ترک کنند.

نایب رئیس دوم مجلس تصریح کرد: ما از همه اختیارات قانونی خود برای حل مشکل این نیروها استفاده می‌کنیم، اما به مصوبه اخیر مجلس ایراد اصل ۷۵ قانون اساسی وارد است که برای دولت بار مالی دارد و باید در بررسی این مسئله به آن نیز توجه کرد.

مجلس شورای اسلامی سه هفته پیش یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را تصویب کرد که در صورت تصویب نهایی آن، مربیان پیش‌دبستانی تا پیش از تعیین تکلیف در آزمون استخدامی آینده آموزش و پرورش، به عنوان معلم حق‌التدریس در آموزش و پرورش مشغول به کار می‌شوند؛ از روز گذشته جمعی از این مربیان از شهرستان‌های مختلف با تجمع در مقابل درب شرقی مجلس، خواستار تصویب نهایی این طرح و فعالیت خود به عنوان معلم حق‌التدریس شده‌اند.