انتقاد یک نماینده از جوسازی و هوچی‌گری در روند توافق به دست آمده

سیاسی

نماینده مردم بستان آباد در مجلس با اشاره به نامگذاری سال 94 با نام همزبانی و همدلی دولت و ملت انتخاب این نام را متناسب با شرایط و ضرورت‌های جامعه دانست و بر عمل به این شعار استراتژیک تاکید کرد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس با اشاره به نامگذاری سال 94 با نام همزبانی و همدلی دولت و ملت انتخاب این نام را متناسب با شرایط و ضرورت‌های جامعه دانست و بر عمل به این شعار استراتژیک تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس عنوان کرد: مسئولین و دست‌اندرکاران نظام و ما نمایندگان ملت که علی‌القاعده باید در ولایت‌مداری از بقیه سبقت بگیریم در جهت عمل به این شعار استراتژیک سال چقدر توانسته‌ایم توفیق پیدا کنیم؟ آیا در شکل گیری این همزبانی که باید در نهایت به همدلی منجر شود سهم و نقش خود را ایفا کرده‌ایم؟ به نظر می‌آید برخی از ما در این مسابقه عقب مانده‌ایم که نمود بارز آن در قضیه مذاکرات و توافق هسته‌ای است.

او ادامه داد: چرا عده‌ای تلاش می‌کنند که این دستاورد مهم نظام را که به دست دولت یازدهم و تیم مذاکره تکمیل گردید در حد یک اقدام خلاف منافع کشور تنزل دهند. چرا برخی از اول شروع مذاکرات توسط دولت یازدهم بر طبل مخالفت و تشکیک کوبیدند. مگر این مذاکرات چیزی به غیر از روند ده سال گذشته بود و به دور از مصالح نظام و اذن مراجع صالحه کشور انجام می‌گرفت. در حالی که تنها و تنها نفرات تیم مذاکره کننده و دولت تغییر یافته بود. تفاوت در جدیت و تخصص و پشتکار تیم بود. پس چرا باید این همه جوسازی و هوچی‌گری در روند مذاکرات و توافق به دست آمده انجام می‌گرفت.

نوری قزلجه اضافه کرد:‌ این یک مذاکره بود که باید نتیجه برد-برد آن مورد انتظار طرفین بود، باید مواردی می‌دادیم و مواردی می‌گرفتیم و این اتفاق هم افتاده است. در مقام انصاف اگر مقایسه شود آیا آنچه گرفته شده ارزشمندتر از آنچه داده شده نیست؟ و همین نقطه اساسی مذاکرات بود که توانمندی و تخصص تیم مذاکره کننده منجر به نتیجه به مراتب مطلوب‌تر از آنچه پیش بینی می‌کردیم شد که جای قدردانی دارد.

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: این که با برشمردن داده‌هایمان و کتمان وسیاه نمایی دستاوردهایمان مدام در جامعه یاس و ناامیدی را القا کنیم شرعا و اخلاقا کار درستی است ؟ آیا در مسیر همدلی آحاد جامعه است. این که رژیم صهیونیستی و آل سعود از نتیجه این توافق خشمگین هستند و در مقابل عقلای جهان و دوستان جمهوری اسلامی خشنود هستند دلیلی برای قدری نگاه مثبت به این توافق نیست؟ این توافق علاوه بر آنچه در محتوای مشهود خود منافعی برای ما و دوستانمان دارد؛ منافع زیادی برای گفتمان اسلامی در دنیا دارد. از جمله اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران و صداقت آن در عرصه‌ی بین‌المللی و افکار عمومی جهان و طبیعتا کاهش هزینه‌های سیاسی و اقتصادی در عرصه های مختلف، رفع اتهامات ناروا از کشورمان و فراهم شدن مسیر توسعه آرمانهای انقلاب اسلامی.

نماینده بستان آباد در بخش دیگری از نطق خود به مسائل حوزه انتخابیه‌اش پرداخت و از وزیر کشور خواست نام شهر بستان آباد رابه نام تاریخی و باستانی آن شهر " اوجان" تغییر دهد.

تبدیل قدیمی‌ترین مدرسه شهر بستان آباد به موزه، احیا و مرمت آثار باستانی بستان آباد ، اختصاص اعتبارات عمرانی، تامین منابع لازم برای بانکها، جهت دادن وام به مردم، پرداخت بهای گندم خریداری شده و تسریع احیای دریاچه ارومیه و مبارزه با آنفلوآنزای پرندگان از مواردی بود که نماینده بستان آباد از مسئولین ذیربط خواستار شد.

انتهای پیام

کد N916763