راهپیمایی بزرگ مردم ترکیه در حمایت از برقراری صلح

سیاسی

در پی حملات اخیر جنگنده‌های ترکیه علیه حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک)، هزاران نفر از مردم ترکیه در منطقه "باکرکوی" استانبول تظاهراتی در حمایت از صلح برگزار کردند.

در پی حملات اخیر جنگنده‌های ترکیه علیه حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک)، هزاران نفر از مردم ترکیه در منطقه "باکرکوی" استانبول تظاهراتی در حمایت از صلح برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه حریت، هزاران نفر از مردم ترکیه در منطقه باکرکوی استانبول روز یکشنبه، با برپایی راهپیمایی خواستار برقراری صلح شدند که در این مراسم اعضای 80 سازمان مردم نهاد حامی حزب دموکراتیک خلق و برخی از نمایندگان حزب جمهوری خواه نیز حضور داشتند.

صلاح‌الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق با حضور در این راهپیمایی، گفت: گروه‌های جمع شده در این گردهمایی، خواستار صلح و جلوگیری از بازگشت کشور به دوران دهه 90 هستند. مردم به اینجا آمده‌اند زیرا نمی‌خواهند که فرزندانشان در جنگی که توسط حزب عدالت و توسعه (حزب حاکم) به راه افتاده، کشته شوند.

وی در ادامه از مادران تمام نیروهای امنیتی ترکیه درخواست کرد که به دولت اعتراض خود را اعلام کنند.

دمیرتاش در ادامه با اشاره به تلاش حزب عدالت و توسعه برای برگزاری انتخابات زودهنگام گفت: ما آنها را که خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام هستند، پشیمان خواهیم کرد.

سپس وی خطاب به جمعیت حاضر در راهپیمایی اعلام کرد: آیا برای این امر آماده هستید؟

وی با اشاره به اظهارات احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه ادامه داد: چگونه آنها حزب دموکراتیک خلق را به مشارکت در حملات تروریستی محکوم می‌کنند، در حالیکه حزب عدالت و توسعه به واقع از این حملات حمایت می‌کند.

این راهپیمایی در حالی برگزار شد که نیروهای پلیس برای متفرقه کردن مردم معترض از ماشین‌های آب پاش استفاده کردند.

انتهای پیام

کد N916756