امیر ولیوند: نگاه‌مان به مقوله جنگ را تغییر دهیم

سیاسی

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) گفت: در فضای عصر جدید و تغییر تهدیدها نیازمند تغییر نگاه‌مان به مقوله جنگ هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ دوم ستاد حسین ولیوند زمانی صبح روز دوشنبه در مراسم هشتادمین سالگرد تأسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا (دافوس) با گرامیداشت یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس و نیز کلیه فرماندهان سابق این دانشکده، اظهار کرد: ما در طول تمام سال‌هایی که از تأسیس این دانشگاه می‌گذرد بر افزایش جایگاه، اعتبار علمی و ارزشی دافوس تأکید داشته‌ایم و از هیچ کوششی برای رسیدن به این جایگاه و حفظ فروگذار نکرده‌ایم و نتیجه چنین همتی را نیز در شناخته شدن این دانشگاه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم و فناوری به عنوان مطمئن‌ترین و بهترین دانشگاه کشور گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از اولین کارهایی که در ابتدای شروع خدمتم در سمت ریاست دافوس آغاز کردم، تألیف ترجمه از متون خارجی و به جای بهره‌گیری از تجربه خودمان در دفاع مقدس و جنگ‌های منطقه و تأکید مضاعف‌مان بر بهره‌گیری از استفاده از این تجربیات به جای استفاه از متون خارجی بوده است.

وی با بیان این‌که «در این زمینه از تجربیات دانشجویان اعزامی این دانشگاه به کشورهایی نظیر پاکستان و عمان استفاده شده است»، گفت: در این مسیر کوشیده‌ایم تا از تجربه این دانشجویان اعزامی به خوبی استفاده کنیم و نیز امیدواریم عزیزانی که از کشورهای دیگر به ایران آمده‌اند تجربیات خوبی را با خود به کشورهای‌شان ببرند.

رییس دانشگاه دافوس در ادامه با اشاره به این‌که «در دانشگاه جنگ از اعضای هیأت علمی‌های دانشگاه‌ها تهران، تربیت مدرس و علامه نیز بهره‌گیری شده است»، خاطرنشان کرد: در برنامه‌های دافوس به توسعه فضاهای آموزشی نیز توجه داشته‌ایم و روند بازسازی و نوسازی اماکن این دانشگاه را مورد توجه قرار داده‌ایم و در این زمینه از نظریات سازمان میراث فرهنگی نیز بهره گرفته‌ایم و در بازسازی‌های‌مان به کار کارشناسی آن‌ها توجه کرده و تمکین داشته‌ایم.

وی با بیان این‌که «سازمان انتشارات این دانشگاه در طول فعالیت خود کتاب‌های بسیاری را به چاپ رسانده است»، افزود: با راه‌اندازی انتشارات و چاپ فصلنامه این دانشگاه و نیز طبع بیش از 60 عنوان کتاب در حوزه‌های درسی و غیردرسی مرتبط با جنگ و برگزاری یک نمایشگاه مستقل کتاب در سال جاری امیدواریم در آینده نیز با مسئولان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همکاری‌های بیشتری را برای حضور در این نمایشگاه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز با تأکید بر این‌که «باید نگاه‌مان را به جنگ در عصر جدید تغییر دهیم»، اظهار کرد: با تغییر تهدید در فضای فعلی و آینده جهان نگاه ما نیز باید به مقوله جنگ غییر کند و به فضای جنگ سایبری توجه بیشتری کنیم. دانشگاه جنگ کوشیده است که با پذیرش دانشجوهای مرتبط با این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

ولیوند گفت: باور داریم که هرچه فعالیت خود را افزایش می‌دهیم باز هم از رسیدن به اهدافمان فاصله داریم؛ چراکه آرمانی که برای خود در نظر گرفته‌ایم به راحتی به آن دست پیدا نمی‌کنیم و به تلاش و کوشش همه‌جانبه و همه روزه نیازمندیم.

انتهای پیام

کد N916678