سفر عضو ساف به تهران و پیام ابومازن به روحانی

تسنیم نوشت:

یک خبرگزاری فلسطینی گزارش داد که یکی از اعضای کمیته آزادی‌بخش فلسطین (ساف) با هدف تحکیم روابط و تقدیم پیام رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به رئیس‌جمهوری ایران، به تهران سفر کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «معا»، «احمد مجدلانی» عضو کمیته آزادی‌بخش فلسطین که روز شنبه وارد تهران شده است، با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران دیدار کرد.

مجدلانی در این دیدار پیام «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری تقدیم کرد.

مجدلانی گفت: «این پیام درباره اوضاع کنونی و تجاوزهای اسرائیل به ملت و مقدسات دینی ما و نیز روابط دوجانبه مشترک بین دولت فلسطین و جمهوری اسلامی ایران است».

مجدلانی افزود: در دیدار با ظریف تفاهم‌های بزرگی در دیدگاه‌های سیاسی حاصل شد که می‌تواند باب روابط دوجانبه بین دو کشور را باز کند. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی مشتاق است روابط با ایران و نیز کمیته مشترک معاملات تجاری گسترش و تقویت یابد.

این عضو ساف تصریح کرد: آشتی و پایان دادن به اختلافات محور رایزنی‌ها با مقام‌های ایرانی بود. ما علاقه‌مندی خود را بر اجرای توافق قاهره و تفاهم‌های الشاطئ با هدف تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین که به برگزاری انتخابات مجلس و ریاستی در سریع‌ترین زمان ممکن منتهی شود، اعلام کردیم.

وی گفت: هیئت فلسطینی از دولت ایران خواسته است از تمام تلاش و نفوذ خود برای حمایت از تلاش‌های رهبری فلسطین در پایان دادن به اختلاف‌ها استفاده کند.

4949

کد N916640