وقتی سوال خارج از دستور بذرپاش باعث شد وزیر آرام دولت از کوره در برود/عکس

علی طیب‌نیا,مجلس نهم

علی طیب نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم علی رغم شخصیت آرامی که دارد، امروز در جلسه علنی مجلس در اعتراض به سئوال مهرداد بذرپاش از کوره در رفت.

به گزارش خبرآنلاين، علي طيب نيا كه در دو ماه گذشته براي سومين بار در مجلس حضور پيدا كرده بود، در اعتراض به سئوال مهرداد بذرپاش كه خارج از سئوالات ارسالي براي وزير طرح شده بود با رفتن به جايگاه هيئت رئيسه اعتراض خود را با صداي بلندتري به محمد حسن ابوترابي فرد كه در آن لحظه رياست مجلس را برعهده داشت، اعلام كرد.

در همين حال، بذرپاش گفت: اگر امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی کارت زرد دریافت کند در جلسه بعدازظهر هیات رییسه باید استیضاح وی را اعلام وصول کنیم. در این لحظه ابوترابی فرد تاكيدكرد: آقای بذرپاش با سه بار کارت زرد گرفتن، استیضاح هیچ وزیری اعلام وصول نمی شود.


پس از رای گیری و قانع نشدن مجلس، ابوترابی فرد اظهار داشت که آیین نامه داخلی مجلس دارای ایراد است و وزیری که مورد سوال قرار می گیرد باید آخرین فردی باشد که از خود دفاع می کند. نه اينکه سوال کننده دوباره موارد جدیدی را مطرح کند.

طيب نيا پس از اعلام قانع نشدن نمایندگان در حالی که همچنان به سوالات بذرپاش اعتراض داشت و پس از پايين آمدن از پله هاي جايگاه هيئت رئيسه صحن مجلس را ترک کرد.

گفتني است؛ طيب نيا  كه در 24 مرداد 92 در بین 18 وزیر معرفی شده به مجلس، توانست بالاترین رای را از مجلس بگیرد، در آن روز از بین 284 نماینده حاضر تنها هفت رای مخالف و سه رای ممتنع و 274 رای موافق داشت. رایی که در مجلس بی نظیر بود و هیچ کدام از وزرا نتوانستند آن را به دست بیاروند.

29220

کد N916306