حضور دادستان کل بلاروس در دانشگاه علوم قضایی

قوه قضاييه,ایران و بلاروس

دادستان کل کشور بلاروس در دومین روز از سفر خود به ایران در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری حضور یافت و ضمن دیدار با رئیس این دانشگاه، از نزدیک با فعالیت‌های علمی آموزشی دانشگاه مذکور آشنا شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، الکساندر ولادیمیروویچ در دیدار با رئیس و جمعی از استادان دانشگاه علوم قضایی، اظهار کرد: با توجه به این‌که علاوه بر مسئولیت خود در دادستانی استاد رشته حقوق جزا هستم به محیط های دانشگاهی علاقه دارم و موجب خوشحالی است که توانستم از نزدیک با چنین مجموعه ای آشنا شوم.

وی گفت: در کشور بلاروس چنین مجموعه آموزشی که به صورت اختصاصی علوم قضایی و حقوق را آموزش بدهد نداریم و وجود چنین دانشگاهی در ایران بسیار جالب توجه است.

دادستان کل کشور بلاروس تاکید کرد: پس از گذراندن دوران تحصیل خود در رشته حقوق و ورود به حوزه کاری هر روز بیش از پیش به وجود چنین دانشکده و دانشگاهی در کشورم که بتواند به خوبی آموزش حقوقدانان و قضات را به عهده گیرد احساس نیاز کردم.

وی همچنین از علاقه خود نسبت به آشنایی هر چه بیشتر با نظام قضایی ایران خبر داد و حضور در دانشگاه علوم قضایی را فرصت مناسبی برای رسیدن به این هدف دانست.

در این دیدار شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضایی و اداری نیز با ابراز خرسندی از حضور هیات قضایی بلاروس در ایران و دانشگاه علوم قضایی به تشریح شرایط آموزشی در این دانشگاه پرداخت.

شریعت باقری گفت: دانشگاه علوم قضایی تنها دانشگاهی است که به صورت اختصاصی و تخصصی به آموزش حقوق می پردازد و وظیفه اصلی آن تربیت قاضی است.

وی تعداد دانشجویان این دانشگاه را یک هزار و 700 نفر اعلام کرد و افزود: حدود 200 استاد نیز آموزش این دانشجویان را در رشته های مختلف برعهده دارند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی در تشریح نظام قضایی ایران گفت: نظام قضایی و دادرسی ایران مستقل از قوای دیگر است و از این لحاظ کشور ما دارای ویژگی خاصی است.

وی سپس به بیان جزییاتی از نحوه گزینش دانشجو و عضو هیات علمی در این دانشگاه پرداخت.

در ادامه این دیدار برخی از استادان دانشگاه علوم قضایی به تشریح رشته های مختلف این دانشگاه و شرایط تحصیل و تدریس و کیفیت آن پرداختند و دادستان کل کشور بلاروس نیز در مقابل از شرایط و نحوه مدیریت و عملکرد نظام قضایی این کشور سخن گفت.

این دیدار با تقدیم لوح یادبود و نماد دانشگاه علوم قضایی به دادستان کل بلاروس به پایان رسید.

انتهای پیام

کد N916290