کیم جونگ اون درخواست ملاقات بیوه رییس‌جمهور فقید کره‌جنوبی را رد کرد

براساس اعلام منابع خبری، رهبر کره شمالی درخواست بیوه رئیس جمهور اسبق کره جنوبی را که در جریان سفر به این کشور خواهان ملاقات با او شده بود، رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، لی هی هو، همسر 93 ساله کیم دائه جونگ، رئیس جمهوری فقید کره جنوبی، روز شنبه پس از آنکه نتوانست در جریان سفر به کره شمالی با کیم جونگ اون، رهبر این کشور دیدار کند به کشورش بازگشت.

این در حالی است که اوایل سال جاری میلادی کیم جونگ اون از لی هی هو برای سفر به کره شمالی دعوت کرده بود.

یک مقام کره جنوبی که نام خود را فاش نساخت گفت: در جریان این سفر لی خواهان ملاقات با کیم جونگ اون شد اما درخواست وی رد شد.

این مقام که در این سفر وی راه همراهی می‌کرده خاطرنشان کرد: ما امیدوار بودیم با این سفر با کیم جونگ اون مذاکراتی را انجام دهیم و این ناراحت کننده است که این مذاکرات اتفاق نیفتاد.

وی افزود: لی هی هو، این پیام را به حکومت کره شمالی ابلاغ کرد که دو کره باید با یکدیگر مذاکره و همکاری کرده و من فکر می‌کنم که همین اتفاق می‌تواند یک دستاورد بسیار بزرگ باشد.

به گفته این مقام به دلایل بسیاری این نشست هرگز رخ نمی‌دهد اما از توضیح در این باره خودداری کرد.

وی همچنین از همتایان کره شمالی خود به دلیل میزبانی خوب از لی هی هو و تیم همراه وی تشکر کرد.

وی افزود: لی هی هو در حال حاضر پس از بازگشت به کره جنوبی در خانه‌اش حضور دارد و به رغم آنکه برنامه‌ای پرفشار را داشته اما حال مساعدی دارد.

دولت کره جنوبی تاکید کرده که لی هی هو، به دلایل شخصی به کره شمالی سفر کرده و از وی تقاضا نکرده هیچ پیامی را از جانب این دولت به کره شمالی منتقل کند.

با این حال انتقادهایی علیه دولت سئول مطرح شده مبنی بر اینکه به اندازه کافی برای آنکه مذاکرات لی با رهبر کره شمالی رخ دهد تلاش نکرده است.

انتهای پیام

کد N916281