قشقاوی خبر داد:

انتقال صد ایرانی محکوم در کردستان عراق به داخل کشور

سیاسی

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه گفت: یکصد نفر از محکومان ایرانی تا ساعتی دیگر از اقلیم کردستان به مقامات جمهوری اسلامی ایران تحویل داده می‌شوند.

قشقاوی افزود: طبق موافقتنامه‌ای که بین جمهوری اسلامی ایران و دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان امضا شده تاکنون دو مرحله از سه مرحله انتقال محکومان صورت گرفته و در مرحله سوم نیز صد نفر از محکومان در مرز تحویل مقامات جمهوری اسلامی ایران می‌شوند.
وی افزود: عمده جرایم این محکومان مواد مخدر، عبور غیرمجاز و جرایم دیگر است و در زندان شهرهای دهوک، اربیل و سلیمانیه نگهداری می‌شدند.
قشقاوی کل محکومان منتقل شده به ایران را با احتساب این صد نفر 133 نفر اعلام کرد و گفت: 18 نفر از محکومان عراقی نیز از ایران به کشورشان انتقال داده شدند.
وی که با خبرگزاری صداوسیما گفت‌وگو می‌کرد از هموطنان خواست از سفر زمینی به ترکیه به دلیل دو حادثه‌ای که برای قطار مسافربری و یک اتوبوس ایرانی رخ داده، اجتناب و برای رفتن به ترکیه از مسیر هوایی استفاده کنند.
معاون وزیر خارجه افزود: از دولت ترکیه می‌خواهیم شرایط را به گونه‌ای هموار کند که هموطنان ما به راحتی به این کشور سفر کنند.