طرح قانون احزاب در کمیسیون شوراها رفع ایراد شد

سیاسی

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از رفع 8 مورد از ایرادات گرفته شده توسط شورای نگهبان به طرح قانون احزاب خبر داد.

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن اعلام این خبر گفت: شورای نگهبان به این طرح 8 مورد ایراد گرفته بود که در جلسه امروز و با حضور نماینده شورای نگهبان رفع ایراد شد.

او هم‌چنین از تصویب کلیات لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور خبر داد و افزود: این لایحه که توسط دولت تنظیم شده 14 ماده دارد که ظرف یک هفته در کار گروه ویژه کمیسیون بررسی شده، به کمیسیون می‌آید و در صورت تصویب نهایی به صحن مجلس خواهد رفت.

نایب رییس کمیسیون شوراها در رابطه با این لایحه توضیح داد: در حال حاضر سازمان مدیریت بحران وجود دارد که یکی از معاونت‌های وزارت کشور و زیرمجموعه این وزارتخانه قرار دارد اما نمی‌تواند مفید عمل کند چرا که اعتبارات مربوط به حوادث غیرمترقبه در دست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است و در زمان وقوع حادثه روندی برای انتقال این پول و استفاده آن طول می‌کشد.

کولیوند خاطرنشان کرد: طبق این لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه از مجموعه وزارت کشور خارج می‌شود و در نهایت قدرت و مانور بیش‌تری در زمان وقوع حوادث پیدا می‌کند.

انتهای پیام

کد N916210