نماینده مردم شیراز شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان را خواستار شد

دانش بنیان

یک عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ایجاد و توسعه ارتباط بین دانشگاه و صنعت و ارتباط بین پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، ضرغام صادقی در جریان بازدید از پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز اظهار کرد: باید در دانشگاه‌ها علاوه بر تولید علم، امکان استفاده‌ عملی از علم در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان وجود داشته باشد.

وی با بیان این‌که «ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی بسترساز استفاده از ظرفیت علمی شرکت‌های دانش‌بنیان است»، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان بر این اساس می‌توانند امور مروبط به بازاریابی را ساماندهی کنند.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید و اظهار کرد: این وزارتخانه یکی از مراکزی است که با استفاده از آن می‌توان در مسیر تسهیل امور گام برداشت.

نماینده مردم شیراز همچنین بر تقویت بنیه دفاعی کشور در بودجه 94 تاکید و خاطرنشان کرد: در بودجه سال گذشته که امسال در حال اجرای آن هستیم، هیچ دستگاه اجرایی به اندازه بنیه دفاعی مورد توجه ویژه قرار نگرفت.

وی با بیان این‌که «تولید علم مهم‌ترین اهرم جمهوری اسلامی محسوب می‌شود»، خاطرنشان کرد: کار علمی از کارهای کوچک شروع می‌شود.

وی نیروی انسانی را به عنوان یک سرمایه اصلی کشور دانست و افزود: اغلب دانش‌آموزان و دانشجویان المپیادی جمهوری اسلامی ایران به وسیله اعتبارات مالی که در خارج کشور کسب می‌کنند، جذب می‌شوند که اگر این کارها در درون کشور شکل بگیرد، ضمن ممانعت از خروج این سرمایه‌ها، امکان بازگشت این سرمایه‌ها نیز فراهم می‌شود.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی اعضای پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان شیراز نیز گفت: بدون شک مطالب مطرح شده پس از انتقال به مسئولین مربوطه پیگیری خواهد شد.

وی همچنین از مدیر پردیس شرکت‌های دانش بنیان شیراز خواست تا ظرفیتی جهت حضور و بازدید استاندار جدید فارس به منظور بررسی مشکلات و آشنایی با فعالیت این شرکت فراهم کند.

وی با تاکید بر فعال‌سازی ظرفیت‌های بالای فارس در حوزه‌های مغفول مانده، گفت: اگر کانون‌هایی همانند شرکت‌های دانش بنیان شکل بگیرد، استان می‌تواند بهتر از گذشته ایفای نقش کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین با اعلام این‌که «امسال اعتبارات ماده 180 برای شهر شیراز تقریبا دو برابر شده است» افزود: مسیر انتخاب پروژه‌ها توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیست بلکه در شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تصویب و نهایی می‌شوند.

انتهای پیام

کد N916206