ابتکار عمل جدید داعش برای ممانعت از فرار ساکنان فلوجه

عراق

شورای استان الانبار اعلام کرد که داعشی‌ها بزرگترین عملیات جمع آوری تمامی کارت‌های شناسایی ساکنان فلوجه را اجرا کردند تا مانع از خروج آنها از این شهر شوند که از بیش از یک سال تحت اشغال این گروه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عید عماش، عضو شورای استان الانبار و سخنگوی این شورا گفت: افراد مسلح داعش عملیات یورش‌های گسترده‌ای را به خانه‌های شهروندان در محله‌های شهر فلوجه به راه انداختند تا تمامی کارت‌های شناسایی شهروندان را جمع آوری کنند که این اقدام گام دیگری برای جلوگیری از خروج آن‌ها از این شهر تا پیش از آغاز عملیات نظامی بوده است.

عماش افزود: تروریست‌های داعش در گذشته از ساکنان فلوجه مبالغ پولی می‌خواستند تا به برخی از آن‌ها اجازه خروج از این شهر را بدهند. اما در حال حاضر جمع آوری تمامی اوراق شناسایی خانواده‌ها را شروع کرده‌اند تا به آن‌ها اجازه خروج از این شهر را ندهند و از آن‌ها به عنوان سپرهای انسانی در هنگام ورود نیروهای عراقی جهت آزادسازی این شهر استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیشتر سرکرده‌های داعش که دارایی‌های شهروندان و دولت را از دو شهر فلوجه و رمادی به غارت بردند به سمت سوریه فرار کرده‌اند و آن نیروهایی که از داعش باقی مانده‌اند در حالت ترس و وحشت به سر می‌برند. تا کار به جایی رسید که این گروه برخی از اعضایش را به اتهام کوتاهی آن‌ها در مقابل نیروهای عراقی اعدام کرد.

این رخدادها در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای عراقی به صورت گسترده‌ای به داخل شهر رمادی پیشروی کرده‌اند و همچنین در مرزهای شهر فلوجه قرار دارند و منتظر دستور برای ورود به آن هستند.

انتهای پیام

کد N916077