مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

کودکان را از طریق جشنواره امام رضا(ع) با فرهنگ امامت آشنا کنیم

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: هدف ما از برگزاری بخش کودک و نوجوان جشنواره امام رضا(ع) آشنا کردن بچه‌ها با امامت و ولایت از راه مأنوس کردن آن‌ها با امام رضا(ع) است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: هدف ما از برگزاری بخش کودک و نوجوان جشنواره امام رضا(ع) آشنا کردن بچه‌ها با امامت و ولایت از راه مأنوس کردن آن‌ها با امام رضا(ع) است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علیرضا حاجیان‌زاده، رئیس کارگروه کودک و نوجوان رضوی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با بیان این مطلب اظهار کرد: این مساله طبیعی است که بچه‌ها با بعضی از ائمه اطهار بیشتر مانوسند و البته ما ایرانیان به دلیل وجود مضجع شریف و نورانی امام رضا(ع) در مشهد مقدس با این امام رئوف انس بیشتری داریم، لذا باید از این فرصت استفاده و فرهنگ امامت و ولایت را از طریق برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره امام رضا(ع) برای بچه‌ها تبیین کنیم.

وی با بیان این‌که «در گذشته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 16 جشنواره رضوی در 16 نقطه کشور برگزار می‌کرد» ادامه داد: برای توجه بیشتر به اهداف اصلی جشنواره بخش کودک و نوجوان، در این دوره یک جشنواره با 8 موضوع «کتاب‌سازی رضوی»، «نشریه‌نگاری کاغذی رضوی»، «قصه‌گویی رضوی»، «خوشنویسی رضوی»، «نقاشی رضوی»، «شعرخوانی و مشاعره رضوی»، «داستان کوتاه رضوی» و «معرفی شخصیت امام رضا(ع)» برگزار شد.

رئیس کارگروه کودک و نوجوان جشنواره امام رضا(ع) افزود: این دوره از جشنواره به طور مجزا در همه استان‌های کشور برگزار و داوری شد و در پایان، آثار برگزیده برای داوری نهایی به تهران ارسال شد.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای معرفی و شناساندن بیشتر آثار تولید شده به عموم مردم، اظهار کرد: سال گذشته در هفته ملی کودک، نمایشگاهی از آثار دریافتی را برگزار کردیم اما در سال جاری و در دوره‌های آینده، همزمان با برگزاری جشنواره‌ روی نمایشگاه آثار، مانور بیشتری داشتیم و در این راستا نیز رسانه‌ها نهایت همکاری را با ما داشتند.

حاجیان‌زاده با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: این جشنواره رویدادی ارزشمند است که همه استان‌های کشور را درگیر کرده، چرا که به دلیل هم‌جوار بودن مردم ما با امام رضا(ع)، باید تاکید و توجه بیشتری به ترویج معارف رضوی داشته باشیم و ما این را باعث افتخار خود می‌دانیم که مسوولیت بخش کودک و نوجوان جشنواره را به عهده گرفته‌ایم.

انتهای پیام

کد N916059