نماینده چالدران خبر داد،

حق محرومیت از فیش حقوقی کارمندان و فرهنگیان چالدرانی حذف شد

نماینده مردم ماکو و چالدران گفت: گندم کشاورزان خریداری شد ولی هنوز پول آن پرداخت نشده است. نمی‌دانم چه دستهایی در کار است، از یک سو شعار حمایت از تولید داخل داده می‌شود ولی از سوی دیگر بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی مسئول همکاری نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، محمد علیپور در تذکر شفاهی در تذکری به وزیر نفت، گفت: مردم چالدران به دلیل سردسیر بودن منطقه 9 ماه از سال ناچار از وسایل گرمایشی استفاده می‌کنند.

وی افزود: براساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در خصوص تعرفه گاز و برق در مناطق سردسیر و گرمسیر در تابستان و زمستان با نرخ کمتر محاسبه می‌شد اما دولت این تعرفه را به تازگی حذف کرده است و چالدران با تعرفه سایر نقاط کشور محاسبه می‌شود. چرا؟ به جای افزایش هزینه مناطق محروم و سردسیر با قطع یارانه ثروتمندان، قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح کنید. مردم قادر به پرداخت مبلغ گاز چند ماه اخیر خود نیستند.

عضو کمیسیون اقتصادی در تذکری مشترک به وزرای آموزش و پرورش، کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، گفت: در قالب دستورالعمل صادره توسط وزارت کشور استان‌های مرزی کشور از لحاظ محرومیت و برخورداری به سه دسته تقسیم‌اند. مراکز شهرستان‌های مرزی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و کرمانشاه از لیست شهرهای مرزی محروم حذف شده و در نتیجه حق محرومیت از فیش حقوقی کارمندان و فرهنگیان حذف شده است. این کار ظلم بزرگ و آشکاری است. از دستگاه مذکور می‌خواهم در این تصمیم تجدید نظر کنند.

نماینده مردم ماکو و چالدران با انتقاد به تعیین شرط سنی آزمون وزارت آموزش و پرورش، گفت: با تعیین شرط محدودیت سنی در آزمون استخدام آموزش و پرورش مربیان حق‌التدریس با 14 سال سابقه حذف شدند.

انتهای پیام

کد N915814