حبیبی: موتلفه در انتخابات مجلس نامزد مستقل معرفی نمی‌کند

اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي,انتخابات مجلس دهم

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به این که این حزب فعالیت انتخاباتی خود را از یک سال و نیم گذشته آغاز کرده اظهار کرد:‌ ما همه ظرفیت موتلفه را برای ائتلاف بین اصولگرایان به کار می‌گیریم و برای انتخابات مجلس به عنوان حزب موتلفه در هیچ جای کشور نامزد مستقل معرفی نمی‌کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به این که این حزب فعالیت انتخاباتی خود را از یک سال و نیم گذشته آغاز کرده اظهار کرد:‌ ما همه ظرفیت موتلفه را برای ائتلاف بین اصولگرایان به کار می‌گیریم و برای انتخابات مجلس به عنوان حزب موتلفه در هیچ جای کشور نامزد مستقل معرفی نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی صبح امروز در نشست با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با بیان اینکه تلاش ما در این راستاست که یک شورای همگرایی اصولگرایان تشکیل شود، اظهار کرد: بنا داریم با تشکیل این شورا و بکارگیری عقل جمعی در سراسر کشور درباره ی نامزدها تصمیم‌گیری کنیم.

وی در ادامه افزود: برای ما مهم است که نامزدها اصولگرا بود و رای‌آوری داشته باشند و عضو موتلفه بودن اولویت اول ما نیست. البته علاقمندیم نامزدهای عضو موتلفه در جمع تصمیم‌گیری اصولگرایان مورد قبول واقع شود اما اگر در آن شورا نامزد موتلفه پذیرفته نشد ، ما از آن تصمیم حمایت می‌کنیم.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با بیان اینکه حزب موتلفه همواره در انتخابات پشت سر روحانیت حرکت کرده است گفت: منظور ما از روحانیت افرادی هستند که با خط انقلاب و امام و رهبری زاویه نداشته باشند. هر روحانی که با این خط زاویه داشته باشد ما هم با او زاویه خواهیم داشت. ما معتقدیم اگر شورای هماهنگی اصولگرایان با حضور همه اصولگرایان تشکیل شود و پشت سر روحانیت اصیل حرکت کند احتمال پیروزی کامل اصولگرایان در انتخابات مجلس قطعی است.

به گفته‌ی وی، اصولگرایان بنا ندارند نامزدی برای انتخابات مجلس خبرگان معرفی کنند اما جامعتین هر تصمیمی گرفتند اصولگرایان از آن حمایت می‌کنند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه گره زدن همه مشکلات اقتصادی به موضوع تحریم یک اقدام نادرست است که وزیر اقتصاد هم به آن اشاره کرده است افزود: برخی دولتمردان حل همه مشکلات را به رفع تحریم‌ها مرتبط می‌دانند اما کارشناسان معتقدند اثر تحریم‌ها بر کشور 20 تا 25 درصد است. پس دولت باید برای تدوین و اجرای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی همت بیشتری داشته باشد. ما با توسعه مراوادات اقتصادی و بین‌المللی جز با استثنائاتی هیچ مخالفتی نداریم. امامعتقدیم نباید امیدمان به خارج از کشور باشد.

دبیر کل حزب موتلفه گفت: روح حاکم بر اصل 44 قانون اساسی این است که اقتصاد مردمی شود و دولت ناظر و هدایت کننده باشد. اما دولت‌ها این اصل را به خوبی اجرا نکردند. اگر اقتصاد ما مقاومتی باشد تهدید‌ها رفع خواهد شد. دولت یازدهم هم باید به صورت جدی‌تر این سیاست‌ها را پیاده کند.

وی درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای نیز با اشاره به این که ما همواره از مذاکرات و تیم مذاکره کننده حمایت کرده‌ایم خاطر نشان کرد: قطعنامه اخیر سازمان ملل به ویژه در موضوع موشک‌های بالستیک را قبول نداریم و باید در مقابل آن بایستیم. پذیرش پروتکل الحاقی مخالف مصوبه‌ی قبلی مجلس بوده و همچنین دست دشمن را باز می‌کند. ما با تقاضا برای بازدید از مراکز نظامی مخالفیم. ما اگر توان دفاعی موجود را نداشتیم دشمن اصلا با ما مذاکره نمی‌کرد و حمله نظامی را در پیش می‌گرفت. البته رهبری هم در سخنرانی‌های مختلف پاسخ‌ تهدیدهای نظامی آمریکا را داده‌اند.

این فعال سیاسی همچنین با تاکید بر لزوم افزایش فعالیت احزاب خاطر نشان کرد: باید با رعایت احزاب، دولت، مجلس و شوراهای حزبی تشکیل شود. حزب موتلفه برای اداره کشور نیروی انسانی نیز تربیت کرده است. در اساسنامه این حزب در سال 42 که توسط مرحوم بهشتی ویرایش شد تاکید شد که ما دنبال تشکیل جامعه‌ی نمونه‌ی اسلامی هستیم.

حبیبی در پایان درباره‌ی موضع این حزب نسبت به دولت گفت: ما از همه دولت‌هایی که تنفیذ رهبری را دریافت کرده‌اند حمایت می‌کنیم. عده‌ای مداح و عده‌ای مخالف بی‌چون وچرای دولت‌ها هستند اما ما از دولت‌ها پشتیبانی اصولی کرده اما انتقادات خود را هم بیان می‌کنیم.

ادامه دارد

کد N915701