اخبار یمن؛

4430 شهید و بیش از 11 هزار زخمی جدیدترین آمار تلفات جنگ یمن/کشته شدن 5 سرباز اماراتی

یمن

هزمان با ادامه حملات هوایی جنگنده‌های عربستان در استان مأرب، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با پیشروی به سمت مرزهای شمالی، پایگاه نظامی جلاح عربستان را هدف موشک‌های خود قرار دادند. همزمان رییس دفتر هادی از سفر قریب الوقوع وی به عدن پیش از عید قربان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه العربیه، منابع مطبوعاتی در یمن اعلام کردند که جنبش انصارالله با افزایش احتمال درگیری‌ها در صنعا اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده است.

این منابع در ادامه از نصب مراکز ایست بازرسی در نقاط مختلف شهر صنعا و افزایش درگیری‌ها در برخی محله‌ها خبر دادند.

در حالیکه نیروهای هادی مدعی آزادسازی کامل استان الضالع هستند، منابع آگاه و کارشناسان سیاسی پیش‌بینی کردند که در صنعا درگیری‌های مسلحانه‌ای شکل بگیرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز از کشته و زخمی شدن تعدادی از هر دو طرف در الحدیده خبر داد.

یک منبع نظامی نیز تاکید کرد: 70 نیروی القاعده و مزدوران دشمن از جمله دو اماراتی در مسیر العلم - ابین کشته شدند. همچنین ده‌ها سرباز زخمی شدند.

این منبع افزود: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی با کمین در مسیر العلم - ابین، ده‌ها عضو القاعده را از پای در آوردند و چهار خودروی زرهی اماراتی را منهدم کردند.

این در حالی است که امارات در راستای کم جلوه دادن خسارات خود تنها به کشته شدن سه سرباز اعتراف کرد.

سایت شبکه خبری المیادین نیز با اشاره به حملات هوایی جنگنده‌های عربستان در استان مأرب اعلام کرد که ارتش یمن به همراه کمیته‌های مردمی در مرزهای شمالی پیشروی خوبی داشته است و در کمینی در مسیر ارتباطی ابین عدن، با انفجا بمب علاوه بر انهدام چهار خودروی زرهی امارات پنچ سرباز اماراتی کشته شدند.

با ادامه درگیری‌ها در استان‌های مختلف یمن به ویژه یمن تعز، مأرب، الضالع و ابین نیروهای هادی کنترل ساختمان مدیریت امنیت و ساختمان استانداری در شهر قعطبه و نیز پایگاه‌های ارتش یمن در مناطق الحازه، العقله و الکلمه را به دست گرفتند.

همزمان درگیری‌های شدیدی در مناطق الکود، دوفس و مناطق جنوبی شهر زنجبار مرکز استان ابین ادامه دارد.

ارتش یمن در مرزهای شمالی این کشور به پایگاه نظامی الجلاح عربستان یورش برد.

یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی دو پایگاه الفریضه و غرف الشیخ در جیزان عربستان را هدف موشک‌های خود قرار دادند.

با ادامه حملات هوایی عربستان علیه یمن، ائتلاف مردمی در گزارش هجدهم خود اعلام کرد که تعداد قربانیان این حملات به 4430 شهید و بیش از 11 هزار و 100 زخمی رسیده است.

محمد مارم، مدیر دفتر عبد ربه منصور هادی رییس جمهور فراری یمن اظهار داشت: هادی در کمتر از دو ماه و پیش از عید قربان به عدن بازخواهد گشت.

مارم افزود: مقاماتی که اکنون به عدن بازگشته‌اند در حال آماده سازی مقدمات بازگشت وی و فراهم کردن خدمات لازم و بازگرداندن زندگی به حالت طبیعی هستند.

مارم با اشاره به اینکه احتمالا هادی پیش از عید قربان به عدن بازخواهد گشت، گفت: تمامی تدابیر امنیتی در شهر فراهم شده و با نشست چندین هواپیمای غیرنظامی در فرودگاه عدن، اکنون وضعیت شهر صددرصد آماده است.

انتهای پیام

کد N915578