کشته و زخمی شدن 12 صلح‌بان در یک حادثه تیراندازی در آفریقای مرکزی

یک صلح بان روآندایی در مقر صلح بانان این کشور در آفریقای مرکزی، چهار همکار خود را کشت وهشت تن دیگر را به ضربه گلوله زخمی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک صلح بان اهل روآندا در هیات سازمان ملل در بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی به سوی همکاران خود شلیک کرد و چهار تن از آن‌ها را به ضربه گلوله از پای درآورد.

وی پیش از خلع سلاح، هشت تن دیگر از صلح بانان این هیات را به ضربه گلوله زخمی کرد.

وزارت دفاع روآندا نخست اعلام کرد که این صلح بان دست به خودکشی زده اما پس از آن بیانیه خود را اصلاح کرد و گفت: یکی از صلح بانان روآندا فعال در هیات سازمان ملل دست به این حمله مسلحانه زده و باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها کارمند این هیات شده است.

هیات سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی، 10800 سرباز از بروندی، کامرون، کنگو، جمهوری دموکراتیک کنگو، گینه استوایی،گابن، روآندا، مراکش، سنگال، پاکستان و اندونزی دارد.

هدف اصلی و اولیه هیات صلح بان سازمان ملل در این کشور کاهش درگیری‌ها بوده است. علت اصلی اقدام این صلح بان روآندایی مشخص نشده اما نماینده این هیات اعلام کرده که این اقدام احتمالا تروریستی بوده است.

وی گفت: تحقیقات در این باره در حال انجام است. ما مظنون به انجام اقدامی تروریستی هستیم. البته فرضیه ابتلا به یک بیماری روانی را نیز رد نمی‌کنیم.

انتهای پیام

کد N915494