دیدار نایب رئیس مجلس گرجستان با قائم مقام وزیر خارجه ایران

مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان، بعدازظهر امروز - شنبه - با «گوباز سانی کیدزه» نایب رئیس مجلس جمهوری گرجستان که در ایران حضور دارد، ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرمدی در این ملاقات گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری گرجستان به لحاظ پیوندهای تاریخی و فرهنگی با نگاه مثبت مناسبات را دنبال و با همکاری مشترک در حوزه‌های مورد علاقه باید گام‌های اساسی در گسترش مناسبات بردارند.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان به نقش مجالس دو کشور در توسعه همکاری‌های دوجانبه اشاره و آن را تبلور خواست و اراده ملت‌ها عنوان کرد.

نایب رئیس مجلس گرجستان نیز با تشکر از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت‌های صورت گرفته از بدو استقلال گرجستان، گفت: تاریخ گرجستان با فرهنگ غنی ایران رابطه تنگاتنگ داشته و دارد. من اطمینان می‌دهم که دولت و ملت گرجستان برای همکاری و روابط دوستانه با ایران ارزش خاصی قائلند و با وجود دارا بودن مناسبات با همه کشورهای جهان بویژه همسایگان، روابط با ایران با سابقه تاریخی سه هزار ساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گوباز سانی کیدزه در ادامه گفت: گرجستان آمادگی کامل دارد در زمینه‌های مختلف همکاری‌های خود را با ایران افزایش دهد.

نایب رئیس مجلس گرجستان همچنین از توافق کشورمان با 1+5 استقبال و حمایت کشورش از این توافق را اعلام کرد و در پایان با تاکید بر اینکه "ایران نقش مهمی در تحولات منطقه دارد"، خواستار تبادل هیأت‌های دو کشور در سطوح عالی شد.

انتهای پیام

کد N915125