هاشمی رفسنجانی: گروه های تندرو از تریبون مجلس برای خواسته های جناحی استفاده می کنند

اکبر هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به رغم وجود عقلای سیاسی در مجلس، گروه های تندرویی هستند که از تریبون باز آن در راستای خواسته های جناحی استفاده می کنند.

به گزارش خبرآنلاين به نقل  از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز شنبه در دیدار دبیران استانی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار، این مطلب را در پاسخ به اعتراض یکی از دانشجویان مبنی بر این که هنوز مدیران دولت سابق در مسوولیت ها هستند، بیان کرد.
وی به محدودیت های دولت و تهدید وزرا به استیضاح اشاره کرد و اظهارداشت:به رغم وجود عقلای سیاسی در مجلس، گروه های تندرویی هستند که از تریبون باز آن در راستای خواسته های جناحی استفاده می کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه فعالیت احزاب در چارچوب قانون اساسی، را برای احقاق حقوق مردم مهم دانست و افزود: خاصیت قانون اساسی ایران به مراعات و عمل به اصول اساسی آن است و هرکس اصول آن را مخدوش کند، دلسوز نظام نیست.
آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین در پاسخ به مطالبات دانشجویان درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و چگونگی برگزاری انتخابات و ورود انسان های تأثیرگذار به مجلس، تصریح کرد: اگر چه محدودیت هایی داریم و بعضاً بیشتر می شود، اما در مجموع حرکت به سوی بهتر شدن امور و انتخاب نمایندگان واقعی اندیشه های مردم پیش می رود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری جایگاه مراجع در کشور، گفت: مراجع در جامعه احترام دارند و ورود آنها به مسایل اجرایی هم همراه با ملاحظات خاصی است.
وی همچنین نبود احزاب نیرومند را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و در خصوص عملکرد دولت آقای روحانی، به توافق هسته ای اشاره کرد و افزود: می بینید در آمریکا دمکرات ها و جمهوری خواهان که موافقان و مخالفان توافق هستند، بر توانایی های ایران تأکید می کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانون مداری را یکی از ویژگی های دولت آقای روحانی توصیف کرد و گفت: نمی خواهد کارها را با قانون گریزی پیش ببرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، انتساب حزب اسلامی کار به کارگران را مثبت ارزیابی کرد و خطاب به دانشجویان عضو سازمان دانشجویی این حزب، گفت: در جلسات دانشجویی و حزبی از کارگران دفاع کنید که هم تأثیرگذارترین و هم مظلوم ترین قشر جامعه ما هستند.
وی به مسوولان سازمان دانشجویی توصیه کرد که رابطه دوسویه خود با دانشگاه و حزب اسلامی کار را حفظ کنید، چون بخشی از دانشجویان ما از خانواده های کارگری برخاستند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأمین شغل را از ضرورت های آینده زندگی دانشجویان دانست.
آیت الله هاشمی رفسنجانی به تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و اظهارداشت: باید از اختراعات استادان و دانشجویان که مراحل آزمایشی را گذراندند، تا رسیدن به مرحله تولید انبوه و تجاری سازی حمایت کرد.
وی با یادآوری گستردگی دانشگاه آزاد و وجود ساختمان ها و آزمایشگاه ها و تأسیس مراکز رشد در واحدها خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از امکانات پولی به شرکت های دانش بنیان، محل، آب، برق، گاز، آزمایشگاه و وام می دهد و شریک پیدا می کند تا طرح ها به محصول تبدیل شوند که اگر چنین شود، تولید و توسعه ایجاد می کند که امروزه از ضرورت های جامعه و جوانان و در چارچوب توسعه دانش محور است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایجاد سایت «ساها» برای شناسایی مخترعان و مبتکران و آشنایی متخصصان با طرح ها در آستانه تولید که شامل 11 هزار آزمایشگاه و کارگاه است، و می تواند نیازهای پژوهشی نیازمندان را تأمین کند، اشاره کرد و گفت: هر یک از آن طرح ها از لحاظ ماهیت به وزارتخانه ای مربوط می شوند و برای توسعه کمی و کیفی آنها حمایت کنند.
در آغاز این دیدار، فرهنگیان مسوول سازمان دانشجویی و اسلامی و خالدی، دو نفر از اعضای این سازمان ضمن ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های سازمان، به بیان دیدگاه های خویش درباره انتخابات آزاد، جایگاه مراجع و اهمیت روزآمدی آنها، فضای سیاسی استان ها، ماندگاری مدیران دولت سابق در مصادر و مسوولیت ها، درد دل های جوانان ایرانی، مهاجرت های علمی جوانان، عدم توجه به توانایی های بالقوه کشور، استفاده از پایان نامه های دانشجویان و ضرورت رونق توریست پرداختند.
حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار نیز درخصوص روال و روند عضویت در حزب و سازمان های تحت پوشش حزب و همکاری سازمان های مردم نهاد توضیحاتی داد و گفت: مجموعه سازمان دانشجویی حزب با این ترکیب تازه شکل گرفته است.

2929

کد N915088