علی‌محمدی: خبرنگاران ایجادکننده‌ بستر توسعه اجتماعی هستند

رسانه,خبرنگار,توسعه,اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران با ایجاد بسترهای مختلف اجتماعی موجب رشد و توسعه اجتماعی می‌شوند.

عمران علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران بسترسازان توسعه اقتصادی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که «اگر مسیر رسانه‌ها مسیر درستی باشد دانایی و پویایی در جامعه اتفاق خواهد افتاد و بی‌شک رشد فرهنگی و اجتماعی و سیاسی به دنبال خواهد داشتن، از خبرنگاران به‌عنوان نوک پیکان توسعه یاد کرد و افزود: ایجاد همدلی و هم‌زبانی در بین مردم با اطلاع‌رسانی عملکرد نظام، بسترسازی فرهنگی و اقتصادی، بیان نقاط ضعف مدیران و تشریح نقاط مثبت از مهم‌ترین کارهایی است که این قشر عظیم انجام می‌دهند.

وی به نقش مهم رسانه‌ها در مسائل اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران با ایجاد بسترهای مختلف اجتماعی موجب رشد و توسعه اجتماعی می‌شوند و در این محیطی که شکل می‌دهند هنجارها شکل می‌گیرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس به توسعه رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: رسانه‌های استان از نظر کمی رشد چشمگیری داشته‌اند و باید با برنامه‌ریزی درست توسط مسئولین امر مشکلات این قشر از جامعه که تأثیر بسیار خوبی در مسائل مهم استان دارند حل شود.

وی گفت: در این زمینه تمام تلاش خود را برای پیگیری مشکلات این قشر بکار خواهم برد و اگر دستگاه‌های مربوطه طرح و یا برنامه‌ای دارند که نیازمند حمایت نمایندگان است قطعاً در این زمینه همراهی و پیگیری لازم را به عمل خواهیم آورد. در حال حاضر اداره دفاتر نشریات استان کار نشریه و روزنامه‌نگاری در استان با مشکلات مالی فراوانی رودرروست و باید کمیته‌ای برای رفع مشکلات این قشر بزرگ فراهم گردد تا کیفی‌تر و بهتر موضوعات استان را به نگارش دربیاورند. خبرنگاران می‌توانند در ایجاد حس مشارکت مردمی در موضوعات مختلف استان از جمله اقتصاد مقاومتی نقش مهمی را ایفا کنند.

انتهای پیام

کد N914989