• ۵بازدید

علی‌محمدی: خبرنگاران ایجادکننده‌ بستر توسعه اجتماعی هستند

رسانه,خبرنگار,توسعه,اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران با ایجاد بسترهای مختلف اجتماعی موجب رشد و توسعه اجتماعی می‌شوند.

عمران علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران بسترسازان توسعه اقتصادی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که «اگر مسیر رسانه‌ها مسیر درستی باشد دانایی و پویایی در جامعه اتفاق خواهد افتاد و بی‌شک رشد فرهنگی و اجتماعی و سیاسی به دنبال خواهد داشتن، از خبرنگاران به‌عنوان نوک پیکان توسعه یاد کرد و افزود: ایجاد همدلی و هم‌زبانی در بین مردم با اطلاع‌رسانی عملکرد نظام، بسترسازی فرهنگی و اقتصادی، بیان نقاط ضعف مدیران و تشریح نقاط مثبت از مهم‌ترین کارهایی است که این قشر عظیم انجام می‌دهند.

وی به نقش مهم رسانه‌ها در مسائل اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران با ایجاد بسترهای مختلف اجتماعی موجب رشد و توسعه اجتماعی می‌شوند و در این محیطی که شکل می‌دهند هنجارها شکل می‌گیرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس به توسعه رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: رسانه‌های استان از نظر کمی رشد چشمگیری داشته‌اند و باید با برنامه‌ریزی درست توسط مسئولین امر مشکلات این قشر از جامعه که تأثیر بسیار خوبی در مسائل مهم استان دارند حل شود.

وی گفت: در این زمینه تمام تلاش خود را برای پیگیری مشکلات این قشر بکار خواهم برد و اگر دستگاه‌های مربوطه طرح و یا برنامه‌ای دارند که نیازمند حمایت نمایندگان است قطعاً در این زمینه همراهی و پیگیری لازم را به عمل خواهیم آورد. در حال حاضر اداره دفاتر نشریات استان کار نشریه و روزنامه‌نگاری در استان با مشکلات مالی فراوانی رودرروست و باید کمیته‌ای برای رفع مشکلات این قشر بزرگ فراهم گردد تا کیفی‌تر و بهتر موضوعات استان را به نگارش دربیاورند. خبرنگاران می‌توانند در ایجاد حس مشارکت مردمی در موضوعات مختلف استان از جمله اقتصاد مقاومتی نقش مهمی را ایفا کنند.

انتهای پیام

وبگردی