فرار کارشناسان تحریم‌ ایران از وزارت خزانه‌داری آمریکا

تحريم

خبرگزاری رویترز گزارش داد: وزارت خزانه‌داری آمریکا که وظیفه نظارت بر تحریم‌ها شامل ایران را برای عهده دارد با خطر افزایش فشار کار و ریزش نیرو مواجه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، اداره کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا مسوولیت نظارت بر اجرای مجموعه گسترده از تحریم‌ها و اعطای مجوز به شرکت‌های آمریکایی ‌خواهان تجارت با کشورهای تحت تحریم را بر عهده دارد. این دو وظیفه وزارت خزانه‌داری به ویژه اگر بخشی از محدودیت‌ها علیه ایران پس از توافق هسته‌ای لغو شوند بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

به گفته‌ی کارکنان پیشین و حقوق‌دانانی که با این وزارتخانه همکاری می‌کرده‌اند، وزارت خزانه‌داری که اکنون با ریزش شدید نیروها که رویترز آن را فرار مغزها تعبیر کرده است، با توجه به وظایف گسترده‌اش، با خطر افزایش فشار کاری روبه‌رو است.

اما اتکای رو به افزایش دولت آمریکا بر سیاست‌های تحریمی برای حل مسائلی شامل بحران اوکراین، حملات سایبری به نهادهای تجاری آمریکا و حمایت مالی از گروه‌های جهادگرا موجب شده تا فشار کاری بر این وزارتخانه افزایش یابد.

این در حالی است که ده‌ها تن از کارکنان اداره کنترل دارایی‌های خارجی‌ در چهار سال گذشته با انگیزه دریافت دستمزدهای بالاتر در اداراتی پایین‌تر، مشاوره در بانک‌ها و موسسات از کار خود استعفا داده‌اند.

اریک فراری، یک حقوق‌دان از حوزه تحریم در واشنگتن گفت: اداره کنترل دارایی‌های خارجی هم اکنون در شرایطی قرار گرفته که تنها می‌تواند با آن چه در چند سانتی صورتش قرار دارد مواجه شده و آن را مدیریت کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون جزییاتی از سطح کارکنان خود یااین که این نهاد به دلیل حجم کاری‌اش با کمبود نیرو مواجه است اظهار نظری نکرده است.

به گزارش ایسنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا در طول سال‌های اجرای تحریم‌های ایران مسوولیت نظارت بر اجرای آن‌ها را به عهده داشته است و بر این کار سفرهای زیادی را به کشورهایی که با تهران تجارت دارند شامل چین، هند، کره جنوبی و غیره انجام داده است.

چین، هند، کره جنوبی و ترکیه اصلی‌ترین خریداران آسیایی نفت ایران محسوب می‌شوند که وزارت خزانه‌داری آمریکا تلاش کرد در این سفرهای خود با رایزنی با این کشورها سطح واردات نفت خود از ایران را کاهش دهند.

انتهای پیام

کد N914605