کشته شدن 6 نفر به دنبال حمله شبه‌نظامیان به هتلی در مالی

سیاسی

منابع محلی و شاهدان اعلام کردند: در جریان حمله شبه نظامیان افراطی به هتلی در مرکز کشور مالی، این شبه‌نظامیان شش تن را کشته و مابقی را به گروگان گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های روسی و اوکراینی نیز اعلام کردند که دو تن از شهروندان این کشورها در میان گروگان‌های هتل "بیبلوس" در مالی هستند. همچنین بر اساس گفته مقام‌های باماکو، هشت گروگان در بند شبه‌نظامیان هستند و در میان‌ آن‌ها شهروندان اهل افریقای جنوبی و فرانسه نیز دیده می‌شوند.

حمله روز جمعه به این هتل که مورد استفاده کارمندان سازمان ملل است، با حمله به یک سایت نظامی در شهر سواره در 600 کیلومتری باماکو همزمان بود که البته توسط سربازان دولتی مالی خنثی شد.

مهاجمان پس از ناکامی در حمله نخست به این سایت نظامی به هتل بیبلوس در نزدیکی فرودگاه حمله کردند. یک مقام مسئول دولت مالی گفت: در جریان حمله مهاجمان به این هتل، یک مرد سفیدپوست و پنج سرباز کشته شدند.

هیات سازمان ملل در مالی نیز در بیانیه‌ای تایید کرد که یکی از کارمندان بین المللی در میان جان باختگان است اما به ملیت وی اشاره نکرد.

سخنگوی ارتش مالی گفت: پس از حمله ناکام شبه نظامیان به این سایت نظامی، آن ها به سمت هتل عقب نشینی کرده و ساکنان را به گروگان گرفتند. نیروهای ارتش هتل را محاصره کردند و هم اکنون به دنبال راه حل مناسب برای نجات جان گروگان‌ها هستند.

هیات سازمان ملل در مالی نیز اعلام کرد که نیروهای واکنش سریع ارتش مالی را از باماکو به سواره فرستاده و در فرودگاه نزدیک هتل نیروهای امنیتی را مستقر کرده است.

دولت باماکو همچنین اعلام کرد هفت مظنون در جریان حمله به هتل بازداشت شده و گمان می‌رود که پنج گروگان گیر در داخل هتل باشند.

انتهای پیام

کد N914479