وزیر خارجه قطر: هیچ خصومتی با مصر نداریم

قطر,مصر

وزیر خارجه قطر اعلام کرد که راوابط کشورش با مصر یک رابطه طبیعی همچون هر کشور عربی دیگر است وهیچ خصومت یا قطع رابطه‌ای میان این دو کشور وجود ندارد و دو کشور تنها اختلافات سیاسی با یکدیگر دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل ازپایگاه خبری الفجر، خالد بن محمد العطیه، وزیر خارجه قطر تصریح کرد: مصر برای قطر یک کشور مهم است و شکوفایی و قدرت مصر شکوفایی و قدرت جهان عرب به شمار می‌آید. قطر همواره مواضعش با کشورهای عربی بر این اساس بوده است و شاهد این امر آن است که امیر قطر چه در گذشته و چه حاضر از حضور در هیچ یک از نشست‌های سران عربی فروگذار نکرده است چرا که معتقد است که قطر باید روابط با کشورهای عربی را عمیق کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قطر نظام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را یک نظام قانونی به شمار می‌آورد تصریح کرد: رابطه مصر و قطر طبیعی است و اختلافات سیاسی وجود دارد و شرایطی در مصر ایجاد شد که آغاز راه مصر را به تاخیر می‌اندازد و هیچ یک از ما آرزوی چنین مساله‌ای را برای مصر نداریم و ما همواره از مذاکره و حل وفصل مسائل از طریق گفت‌وگو حمایت کرده‌ایم و این مردم مصر هستند که کسی را که می‌خواهند رهبری مصر را برعهده داشته باشد انتخاب می‌کنند.

خالد بن محمد العطیه در خصوص موضع دوحه نسبت به گروه اخوان المسلمین نیز گفت: از نظر قطر اخوان المسلمین یک گروه تروریستی نیست و بسیاری از اعضای این گروه ریاست دولت‌ها را برعهده دارند و در تمامی امور سیاسی دخیل هستند و نمی‌توان این گروه را تحریم کرد و ما به این امر ترغیب نمی‌کنیم که این گروه یک گروه تروریستی به شمار آید.

وزیر خارجه قطر در مورد رسانه‌های مصر نیز تصریح کرد: آنچه که بین ما و دولت مصر وجود دارد عکس‌ آن چیزی است که در رسانه‌ها گفته می‌شود به همین دلیل ما زیاد نسبت به آن چه که در رسانه‌ها گفته می‌شود توجه نمی‌کنیم.

انتهای پیام

کد N914467