نیجریه به دنبال تولید داخلی تسلیحات برای نیروهای مسلح این کشور

رییس‌جمهور نیجریه اعلام کرد این کشور قصد دارد در اقدامی تولید داخلی تسلیحات برای نیروهای مسلح این کشور را سرعت بخشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "محمدو بوهاری"، رییس جمهور نیجریه طی سخنرانی خود در دانشکده دفاع ملی این کشور در این باره گفت: وزارت دفاع برای تعیین دستور العمل‌های توسعه صنعت نظامی نیجریه آموزش می‌بیند.

بوهاری ادامه داد: وی به دنبال ایجاد شرکت صنایع دفاعی نیجریه به عنوان یک نهاد مسئول برای تولید تسلیحات و صنایع نظامی است.

این شرکت در سال 1964 ایجاد شده بود اما مدتی بعد فعالیتش متوقف شد. کارخانه این شرکت در شهر کادونا اکنون تفنگ و ابزار نظامی تولید می‌کند.

رییس جمهور نیجریه در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: ما باید به مکانیزم‌های لازم برای رسیدن به مرحله‌ای در تولید تجهیزات نظامی و تولیدات لجستیکی دست یابیم.

بوهاری طی سال جاری و در 29 ماه مه پس از پیروزی در انتخابات به قدرت رسید و وعده داد شورشیان بوکوحرام را سرکوب خواهد کرد.

ارتش نیجریه همواره تاکید می‌کند برای مبارزه با این شبه نظامیان به تجهیزات بهتری نیاز دارد. گروهی که تاکنون و طی شش سال فعالیت خود در نیجریه هزاران تن را کشته و حدود 1.5 تن را آواره کرده است.

بوهاری تاکید کرد: وابستگی نیجریه به سایر کشورها در مسئله تجهیزات حیاتی نظامی غیرقابل قبول است.

روز پنجشنبه گروهی از اعضای کنگره آمریکا اعلام کردند، واشنگتن می‌تواند در صورت بهبود وضعیت حقوق بشر نیجریه ممنوعیت ارسال سلاح به ارتش این کشور برای کمک به این کشور در مبارزه با بوکوحرام را لغو کند.

انتهای پیام

کد N914379