تاکید جمهوری‌ آذربایجان بر کنترل منطقه ناگورنو قره‌باغ

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: باکو آماده استفاده از زور برای به دست گرفتن مجدد کنترل مناطقی بوده که بیش از دو دهه در تصرف ارمنستان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه بلومبرگ، "ذاکر حسن‌اف"، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در جریان بازدید از سربازان در منطقه مورد مناقشه ناگورنو- قره باغ گفت: زمان آن فرا رسیده تا این منطقه را پس بگیریم. صبر و شکیبایی مردم ما به پایان رسیده و خواهان انجام اقدامی برای بیرون راندن دشمنانمان هستند.

الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان ماه گذشته میلادی ارمنستان را به تحریم مذاکرات درباره مناقشه ناگورنو- ‌قره باغ متهم کرد؛ این منطقه از 1994 و در جریان یک جنگ به اشغال ارمنستان درآمده است.

وی گفت که مذاکرات تحت میانجی‌گری روسیه، آمریکا و فرانسه نتیجه‌بخش نبوده است.

دولت باکو مکررا اعلام کرده که اگر مذاکرات صلح با ارمنستان شکست بخورد، از زور برای به دست گرفتن مجدد کنترل این منطقه مورد مناقشه استفاده می‌کند.

ایروان و باکو یکدیگر را به نقض قوانین آتش‌بس متهم می‌کنند و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارمنستان بیش از 100 بار در دو روز گذشته توافق را نقض کرده است.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان همچنین گفت که باکو براساس قوانین بین المللی حق استفاده از زور را برای بازپس گیری این منطقه مورد مناقشه دارد.

انتهای پیام

کد N914204