هروی در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد،

از شرایط پساتحریم باید برای توسعه زیرساخت‌ها استفاده کرد

پساتحریم

نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان این که امروز دستگاه‌های اجرایی باید ماموریت پیدا کنند تا اموالی را که به کشور بر می‌گردد صرف زیرساخت‌ها به ویژه حل بحران آب، تولید و اشتغال کنند.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی این که آیا بهتر نیست دولت برای اموالی که به کشور باز می‌گردد برنامه‌ریزی داشته و به مردم هم اعلام کند گفت: تصور می‌کنم دولت به عنوان دستگاه اجرایی می‌بایستی که برنامه‌ریزی لازم برای این مقوله را کرده باشد چه این که اگر چنین حرکتی انجام نداده باشد را باید حمل بر بی‌برنامگی و بی‌سیاستی دولت دانست.

وی خاطر نشان کرد: ورود مبلغ کلان به کشور یا همان اموال بلوکه شده و نیز به دنبال آن فروش نفت مطمئنا منابع خوبی را برای کشور خواهد آورد.

همچنین فروش صادرات مختلفی که از این پس آغاز خواهد شد و ورود گردشگر که بعد ازاین به کشور ما انجام خواهد شد. این ها همه شرایط تازه و متفاوت از گذشته را برای ما ایجاد می‌کند طبیعی است که اگر دولت در قبال چنین پدیده‌هایی نخواسته باشد برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد به جای این که از این موقعیت و فرصت استفاده کنیم دچار تهدید خواهیم شد؛ بنابراین باید کاری کنیم اگر امروز تهدید را به فرصت تبدیل کردیم به گونه‌ای نباشد که فردا این فرصت‌ها تبدیل به تهدید شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: بنابراین چنین موضوعی نگاه هوشیارانه‌ای را می‌طلبد که مجریان ما از یک طرف و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از طرف دیگر در این عرصه وارد شوند البته قرار بر این نیست که بعد از مذاکرات سلطه چین را برداریم و سلطه آمریکا را جایگزین کنیم قرار است که مدبرانه در این فضای اقتصادی و سیاسی شرایطی را فراهم کنیم که نظام سلطه را از سر بازار خودمان برداریم و اگر این کار با درایت انجام شود موقعیت خوبی است اما اگر با هوشیاری نباشد فقط فضای استعمار اقتصادی را از شکلی به شکل دیگر تبدیل کرده‌ایم.

هروی خاطرنشان کرد: امروز حاکمیت نظام سلطه چین را بی‌شک در فضای اقتصادی خودمان داریم. بنابراین باید کاری کرد که از این موقعیت به دست آمده حداکثر استفاده را در جهت توسعه زیرساخت‌ها نه امور تصنعی و نه یک رشته حرکت‌های ناکارآمد سیاسی بلکه باید به زیر ساختها توجه کرد.

هروی ادامه داد:‌ تصور می‌کنم امروز تمام دستگاه‌های نظام باید ماموریت پیدا کنند تا بتوانند اموالی را که به کشور بر می‌گردد در بهترین و مناسبت‌ترین موقعیتی که می‌تواند زیرساخت‌های کشور را تقویت کند صرف شود.

انتهای پیام

کد N914025