یک استاد حوزه‌:

غفلت از فضای مجازی به معنای غفلت از نشر دین است

فضای مجازی,دین

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: غفلت از فضای مجازی به معنای غفلت از نشر دین و معارف اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این‌که «اهمیت فضای مجازی بر هیچ انسان اهل فکر و اندیشه‌ای پوشیده نیست» اظهار کرد: ضرورت دارد که ما به این فضای مجازی بپردازیم و تمام مسئولان امر باید بر این موضوع واقف باشند. هرگز نباید فراموش کنیم که همراه با نیازهای زمان حرکت کردن از ویژگی‌های برجسته یک انسان متدین است.

وی یادآور شد: دین‌داری به معنای اینکه فرد در یک گوشه بنشیند نیست، عدم تعلق به دنیا یک بحث است و اینکه فرد متدین نیازهای زمان خود را پاسخگو باشد مسئله دیگری است که باید به آن توجه کنیم. ما نباید امروز از فضای مجازی و اهمیت آن غافل شویم چراکه اگر غافل شویم برخی از ارزش‌های ما در این فضاها از بین می‌روند.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که «ما باید در این فضای مجازی در دو جبهه مهم فعالیت کنیم» تاکید کرد: یکی از جبهه‌هایی که در این فضا راه می‌اندازیم باید تبیین و ترویج اندیشه‌های دینی باشد که در این جبهه به سوالاتی که از سوی مخاطبان مطرح می‌شود پاسخ می‌دهیم و جبهه بعدی که راه می‌اندازیم باید در رابطه با پاسخگویی به شبهات باشد و بر همین اساس است که اندیشمندان ما باید متناسب با نیازهای زمان حرکت کنند.

یوسفی‌مقدم همچنین افزود: مطرح کردن مسئله، یک موضوعی است که فرد وقتی احساس نیاز می‌کند پاسخ او داده می‌شود. ولی فردی که شبهه را مطرح می‌کند هدف دیگری دارد و این شبهه افکنی‌ها از سوی دشمنان مطرح می‌شود آنها می‌خواهند تفکرات غلطی را به مردم القا کنند و به نوعی با این شبهه‌افکنی‌ها ارزش‌های نظام، خانواده و دین و جامعه را متزلزل کنند و این ما هستیم که باید در برابر آنها برنامه داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N913989

خواندنی از سراسر وب