مدودف: مشروعیت حملات ترکیه در عراق مورد تردید است

سیاسی

نخست‌وزیر روسیه گفت که مشروعیت حملات هوایی ترکیه در شمال عراق علیه پایگاه‌های پ.ک.ک مورد تردید است چرا که این کشور تایید بغداد برای اقدامات خود را دریافت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه در مصاحبه با روزنامه الاهرام مصر گفت که ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش بدون تایید شورای امنیت سازمان ملل است و فعالیت‌های آن در سوریه بدون سازش با دولت این کشور گسترش یافته است.

مدودف گفت: تردیدهای جدی درباره مشروعیت این اقدامات وجود دارد. ضمنا حملات اخیر هوایی ترکیه در عراق می‌تواند منجر به مسائل مشابه شود.

ترکیه حملات هوایی علیه پ.ک.ک در سراسر مرز با عراق را آغاز کرده است و در همزمان تنش‌ها و خشونت‌ها میان نیروهای دولتی ترکیه و شبه‌نظامیان پ.ک.ک افزایش یافته است. براساس گزارش خبرگزاری دولتی ترکیه، در جریان یک ماه خشونت‌ دست‌کم 22 تن از اعضای امنیتی ترکیه کشته شده‌اند.

دولت عراق هفته گذشته این حملات را عامل خطرناک تشدید خشونت‌ها و نقض آشکار تمامیت ارضی خود توصیف کرده بود.

نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب روز چهارشنبه از حملات هوایی ترکیه علیه پ.ک.ک در شمال عراق به شدت انتقاد کرد که خشم آنکارا را برانگیخت. ترکیه فورا در واکنشی گفت که این سخنان نبیل العربی را محکوم و رد می‌کند. ترکیه از رئیس اتحادیه عرب خواست تا از "مبارزه علیه تروریسم" حمایت کند نه اینکه "حامی ترور" باشد.

انتهای پیام

کد N913638