"مرکل" فعل می‌شود!

سیاسی

جوانان آلمانی با استفاده از نام خانوادگی صدراعظم کشورشان فعل جدید "مرکل شدن" به معنای مردد بودن و یا هیچ کاری انجام ندادن را ساختند.

جوانان آلمانی با استفاده از نام خانوادگی صدراعظم کشورشان فعل جدید "مرکل شدن" به معنای مردد بودن و یا هیچ کاری انجام ندادن را ساختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، "مرکلن" (Merkeln) فعل جدیدی است که معنای آن انجام ندادن کاری و یا فقدان تصمیم‌گیری است و می‌خواهد وارد زبان آلمانی شود.

این فعل جدید قرار است از سوی ناشر مشهور دیکشنری لانگن‌شاید آلمان (Langenscheidt) به عنوان "واژه سال جوانان" منتشر شود.

"مرکل شدن" هم‌اکنون در نظرسنجی‌ای که ناشر برای بهترین واژه ساخته شده از سوی جوانان در سال 2015 ترتیب داده شده، بالاترین جایگاه را دارد.

با این حال این فعل جدید چندان در مدح صدر اعظم آلمان نیست. براساس وب‌سایت ناشر، "مرکل شدن" به معنای انجام ندادن کاری، عدم تصمیم‌گیری و ارائه ندادن چیزی است.

به نظر می‌رسد که جوانان آلمانی چندان شیفته سبک "غیر متعهد سیاسی" مرکل نیستند. مرکل به عنوان سیاستمداری واقع‌بین و سرسخت شناخته می‌شود که ترجیج می‌دهد به جای اینکه پیرو ایدئولوژی فکری خاصی باشد، به تحولات واکنش نشان دهد.

کاترین گورینگ-اکارت، از مخالفان مرکل از حزب سبزها یک بار در رابطه با صدراعظم آلمان گفته بود: از نظر او هر چیزی قابل مذاکره است.

یکی از مشاوران خود آنگلا مرکل نیز زمانی به سفیر سابق آمریکا گفته بود: دیدگاه بلندمدت مرکل تنها دو هفته است.

انتهای پیام

کد N913564