بروجردی: رفع تحریم‌ها به معنای شکوفایی یک شبه اقتصاد نیست

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برداشتن تحریم‌ها به این معنا نیست که یک شبه همه چیز شکوفا شود، بلکه نباید اقتصاد مقاومتی را فراموش کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، علاء‌الدین بروجردی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم یادواره 15 تن از شهدای روستای لاشک بخش کجور با اشاره به فضایل اخلاقی آیت‌اله شیخ فضل‌الله نوری که از اهالی این منطقه بود، اظهار کرد: این شهید با رشادت‌ها و مقاومت خود زیر بار ظلم و استعمار انگلیس نرفت و وی در نهضت مشروطیت نقش والایی داشت.

وی با اشاره به اینکه ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زیر نظر آمریکا بود، افزود: آمریکایی‌ها با 60 هزار مستشار بر کشور ما حاکم بودند و دوران بسیار سختی بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انقلاب اسلامی همه معادلات جهانی و خاورمیانه را تغییر داد، تصریح کرد: ملت ایران با صبر و مقاومت و هدایت‌های مرد الهی حضرت امام (ره) در برابر رژیم ستم‌شاهی ایستادند و به پیروزی رسیدند و رژیم خود فروخته و وابسته مزدور از بین رفت.

بروجردی خاطرنشان کرد: انقلاب ما بر پایه یک حکومت اسلامی شکل گرفت و ادامه یافت و به خاطر این ارتباط معنوی بود که انقلاب ما در سراسر دنیا به عنوان یک حکومت شیعی و اسلامی گسترش یافت و الگوی سایر کشورهای اسلامی شد.

وی ابراز کرد: در طول این سال‌ها و 8 سال دفاع مقدس، ملت ما تحت حمایت رهبری توانست همه مشکلات را با صبر و شکیبایی پشت سر بگذارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در مقاطع مختلف و حتی پیش از انقلاب اسلامی نیز ما انرژی هسته‌ای داشتیم ولی هیچ کدام از ابرقدرت‌ها تلاشی در جهت از بین بردن آن نداشتند چون از ایران احساس خطر نمی‌کردند و حتی کشورهایی چون آمریکا و آلمان با ایران در این زمینه همکاری داشتند.

بروجردی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همکاری این کشورها قطع شد، یادآور شد: امروز به فضل الهی موفق شدیم از موضع ضعف به موضع قدرت برسیم یعنی در یک مصاف نابرابر سیاسی و بین‌المللی هسته‌ای ما برنده شویم و تعداد سانتریفیوژها را به 19 هزار دستگاه برسانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما توانستیم بعد از پایان مذاکرات پشت آمریکا را به خاک بمالیم، اظهار کرد: آمریکا تصمیم گرفت که ما توانمندی غنی‌سازی هسته‌ای را نداشته باشیم ولی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های مقام معظم رهبری، تصمیم گرفت که این توانمندی را داشته باشد و اینگونه هم شد.

بروجردی با تاکید بر اینکه ما به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود، اظهار کرد: ما در مرحله قدرت و توانمندی صلح‌آمیز هسته‌ای، امروز نیازمند تثبیت این قدرت هستیم. بمب هسته‌ای بر توان ما نخواهد افزود و جدای از قطعنامه، شرعا نیز آنرا حرام می‌دانیم.

وی عنوان کرد: علیه ما قطع‌نامه‌ها صادر کردند و ما را تحریم‌های اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی کردند ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند.

بروجردی با بیان اینکه ما در مرحله قدرت و توانمندی صلح‌آمیز هسته‌ای، امروز نیازمند تثبیت این قدرت هستیم، تصریح کرد: بازی دو طرفه است و اگر بازی را به هم بزنند، به هم خواهیم زد.

وی گفت: آمریکا و هم‌پیمانانش بدانند که اگر بخواهند با صداقت و احساسات ملت ایران بازی کنند، بلایی سر آنها خواهیم آورد که آنها حتما پشیمان خواهند شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان ابراز کرد: برداشتن تحریم‌ها به این معنا نیست که یک شبه همه چیز شکوفا شود، بلکه نباید اقتصاد مقاومتی را فراموش کنیم.

انتهای پیام

کد N913524