اعلام آمادگی روسیه برای کمک به عربستان در مبارزه با تروریسم

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن انفجار انتحاری مسجدی در عربستان اعلام کرد که مسکو آماده کمک به ریاض در زمینه مبارزه با تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانه خود تاکید کرده است که انفجار روز پنجشنبه در مسجدی در عربستان، نشانه دیگری از آن است که تروریسم سازمان یافته افراط گرایان در حال گسترش در خاورمیانه است.

این بیانیه می افزاید تنها اقدام هماهنگ توسط کشورهای منطقه و جامعه بین الملل می تواند بر تروریسم غلبه کند. روز پنجشنبه یک عامل انتحاری خود را مسجد نیروهای ویژه در ابها در جنوب عربستان منفجر کرد.

گزارش ها حاکی است بر اثر این انفجار شماری از نظامیان سعودی کشته شده اند. واکنش روسیه نسبت به انفجار عربستان در حالی است که قرار است ملک سلمان پادشاه سعودی تا پایان سال جاری به مسکو سفر کند.

این در حالی است که آمارهای ضد و نقیضی از میزان تلفات این انفجار اعلام شده است. پایگاه النشره به نقل از منابع رسانه ای از کشته شدن ۱۰ نظامی و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر خبر داد. شبکه الاخباریه سعودی کشته شدن ۱۷ نظامی این کشور را که طی آن یک عامل انتحاری خود را در مسجد ویژه نظامیان سعودی منفجر کرد، تایید نمود.

از سوی دیگر وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه ای از کشته شدن ۱۳ نفر که ۱۰ نفر آنها از نیروهای ویژه سعودی هستند خبر داد.