تحولات عراق؛

آزادسازی پل استراتژیک در شمال الرمادی / هلاکت ۲۹ تروریست داعشی

سیاسی

آزادسازی پل استراتژیک «البوعیثه» در منطقه شمال الرمادی از دست تروریست های داعش و هلاکت ۲۹ تروریست از جمله تحولات امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، ارتش عراق از آزادسازی پل استراتژیک و هلاکت ۹ تروریست داعشی در شمال شهر الرمادی مرکز استان الانبار خبر داد. منابع ارتش عراق تاکید کردند: نیروهای عراقی توانستند پل استراتژیک البوعیثه در شمال الرمادی را در یک عملیات نظامی که منجر به هلاکت ۹ داعشی شد، آزاد کنند.

خبر دیگر اینکه ۲۹ تروریست داعشی در درگیری های الانبار و نینوا به هلاکت رسیدند. منابع خبری همچنین اعلام کردند، داعش ۶ نفر را در الانبار و نینوا اعدام کرد.

از سوی دیگر «رائد شاکر جودت» فرمانده پلیس اتحادیه عراق گفت: یکی از نیروهای پلیس توانست به داخل مناطق تحت کنترل دشمن در منطقه حصیبه نفوذ کند و در درگیری با تروریست ها ۷ نفر از آنها را با بمب های دست ساز به هلاکت برساند.

وی با اشاره به کشته شدن یکی از نیروهای پلیس توسط عناصر داعش، تاکید کرد: نیروهای پلیس عراق در نبرد با دشمن دارای قابلیت های زیادی هستند و آنها در راه آزادسازی سرزمین عراق از لوث وجود تروریست های داعش جان خود را فدا می کنند.

در همین راستا «علی داود» رئیس شورای شهرستان الخالدیه در استان الانبار گفت: هواپیماهای ارتش، پایگاه های داعش در جزیره الخالدیه را بمباران کردند که در این حملات ۵ تروریست داعشی کشته شدند و دو خودروی نظامی نیز منهدم گشت.