رییس‌جمهور:

درآمدهای نفتی باید در بخش اجرای طرح‌های کلان هزینه شود

حسن روحاني

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه درآمدهای نفتی باید در بخش زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌های کلان برای نسل های آینده هزینه شود، از استانداران و فرمانداران کشور خواست تا با بکار بستن همه توان خود به دنبال راهکارهایی باشند که منجر به سرمایه‌گذاری غیردولتی و افزایش تولید بدون اتکا به بودجه دولتی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم، گفت: امروز و پس از توافق وین دولت وظیفه خود می داند که شرایط را برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بیش از پیش فراهم سازد.

روحانی با تاکید بر اینکه نظام اقتصادی کشور باید مبتنی بر تولید باشد و نه توزیع، اظهار کرد: باید مدیران همه بخشها بیاندیشند که چگونه می توانند مولد باشند و مرکز تولید را تقویت کنند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه نیروهای مسلح و امنیتی ما باید فضا را برای کار و تولید امن نگهدارند و وزرا و مدیران باید با برداشتن موانع کار را برای حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان تسهیل کنند، اظهار کرد: پول نفت نباید صرف هزینه های جاری نظیر حقوق کارمندان شود، بلکه باید این درآمدها تبدیل به سرمایه گذاری در طرح های کلان برای نسل های آینده شود.

روحانی افزود: در دیدار مقام‌ها و هیات های خارجی که در روزهای اخیر افزایش داشته است به صراحت گفته ایم مبنای کار این است که سرمایه و فناوری به ایران آورده شود و با یکدیگر صادرات مشترک داشته باشیم.

رییس جمهور با اشاره به اعتبارات اختصاص داده شده به سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم گفت: هدف ما اجرای طرح‌های زیربنایی بوده و از تخصیص‌های انجام شده به طرح های حمل و نقل و ایجاد شبکه فاضلاب شهری با توجه به اهمیت تردد مردم به تهران و کمبود آب در منطقه و کشور می توان به این موضوع پی برد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر و قدردانی از استقبال گرم و صمیمی مردم این سه شهرستان از هیات دولت، اظهار امیدواری کرد که این سفر منشاء خدمت، برکت و حرکت در منطقه شود؛ چرا که خدمت به مردمی که وفادار به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و منافع ملی هستند، وظیفه ما است.

رییس جمهور با اشاره به برخی مشکلات شهرستانهای حاشیه تهران و پیامدهای قرار گرفتن در حاشیه پایتخت گفت: شهرستان‌های اطراف تهران نیازمند توجه هستند و دولت با وجود محدودیت‌های فراوان، نسبت به حل و فصل مشکلات ساکنان این شهرها اهتمام ویژه ای دارد.

روحانی با اشاره به دشواری‌های آغاز به کار دولت یازدهم با توجه به میراث به جا مانده از دولت‌های پیشین افزود: تردید ندارم که همه مشکلات کشور با توجه به عنایات حضرت حق و الطاف حضرت ولی عصر(عج) و ائمه هدی(ع) و فداکاری، ایستادگی، ایثار و امید مردم به آینده حل و فصل خواهد شد.

محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در این جلسه با اشاره به تخصیص اعتباری بالغ بر چهار برابر اعتبارات استان به سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم گفت: این رقم با دستور رییس جمهوری و به منظور تسریع در توسعه منطقه و خدمت‌رسانی به مردم شریف این سه شهرستان اختصاص یافته است.

وی با تفکیک رقم‌های اختصاص یافته به بخش‌های مسکن، عمران، شهرسازی، حمل و نقل، بهداشت، منابع آب و طبیعی، کشاورزی، ارتباطات و مخابرات و تکمیل ورزشگاه خلیج فارس اسلامشهر گفت: تنها رقم ۵۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته به دو طرح حوزه حمل و نقل این سه شهرستان معادل بودجه کل برخی استان‌ها در سفرهای رییس جمهوری به استان‌ها است.

در این جلسه همچنین از طریق ویدئوکنفرانس و با دستور رییس جمهوری، طرح احداث کمربندی جنوبی اسلام شهر، بهارستان و رباط کریم آغاز و نمایشگاه دائمی صنعت مبل و صنایع وابسته به طور رسمی افتتاح شد.

انتهای پیام

کد N912813