رئیس اداره خاورمیانه وزارت امور خارجه اعلام کرد

جزئیات طرح ایران برای حل بحران سوریه افشا نمی‌شود

رئیس اداره خاورمیانه وزارت امور خارجه گفت: جزئیات طرح جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه برای هیچ طرف بین المللی مشخص نیست و افشا نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا دهقانی اظهار کرد: ممکن است از طرف کشورها طرح هایی با عنوان طرح صلح سوریه اعلام شود، اما هیچ‌کدام طرح ایران نیست.

وی درباره علت مخفی ماندن طرح ایران برای سوریه تصریح کرد: علل شکست طرح ها رسانه ای شدن آنها پیش از توافق طرف‌ها در این زمینه بوده است.

دهقانی گفت: کسانی که حامی تروریسم هستند از اجرای طرح های سیاسی برای حل مساله سوریه جلوگیری می‌کنند.

رئیس اداره خاورمیانه وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با برنامه تیتر امشب شبکه خبر، ادامه داد: نگرانی جعلی پس از توافق هسته ای برای برخی کشورهای منطقه ایجاد شده که قدرتمندی جمهوری اسلامی ایران موجب ضرر آنهاست.

وی افزود: این کشورها بر این اساس خواهان ارتباط با ایران درباره مسائل منطقه ای شده اند، در حالی که مسائل منطقه ای در گفتگوها برای توافق هسته ای مطرح نشد.

دهقانی تاکید کرد: عربستان، آمریکا و قطر و همپیمانان آنها نتوانستند به روش نظامی حکومت سوریه را تغییر دهند. بر این اساس روش های سیاسی را در پیش گرفتند که ممکن است این از روی استیصال و فریب باشد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مخالفت خود را با روش نظامی در حل بحرانهای منطقه ای اعلام کرد و همیشه بر روش سیاسی تاکید می کند.

رئیس اداره خاورمیانه وزارت امور خارجه تصریح کرد: آموزش تروریست ها به‌وسیله آمریکایی‌ها نشان می دهد آمریکایی‌ها هنوز به غلط بودن روش نظامی پی نبرده اند.

انتهای پیام

کد N912766