معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ورود خبرنگار بی بی سی به ایران برای تهیه گزارش خبری است

سیاسی

زاهدان - معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ورود خبرنگار بی بی سی به ایران مشکلی را ایجاد نمی کند چرا که بی بی سی به دنبال تهیه یک گزارش است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نوش آبادی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: برخی تنگ نظری ها علیه دولت و وزارتخانه وجود دارد، عده ای درصدد هستند تا از صدور مجوز برای خبرنگار بی بی سی جوسازی منفی را علیه دولت به راه بیندازند.

وی افزود: بعضی ها در این مساله اخبار را وارونه جلوه دادند و عده ای هم برداشت های ناقص خودشان را دارند و مدعی هستند که ورود خبرنگار بی بی سی به معنی تاسیس دفتر بی بی سی دشمن در ایران است.

معاون وزیر ارشاد بیان کرد: صدور مجوز برای یک رسانه خارجی برای تهیه گزارش خبری امری طبیعی بوده، حال مشخص نیست که چرا این بار این گونه جو سازی های منفی به راه افتاد، در گذشته بارها به واشنگتن پست و شبکه های خبری آمریکا برای تهیه گزارش و مصاحبه با مسئولان کشوری مجوز دادیم.

وی افزود: پس از صدور مجوز برای ورود خبرنگار بی بی سی به ایران در گفتگو با رسانه ها اعلام کردم که به هیچ وجه موافقت نامه تهیه گزارش در ایران، ربطی به تاسیس دفتر بی بی سی در تهران ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نوش آبادی معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان شب گذشته وارد استان شده بود.