دبیر ستاد انتخابات کشور:

مردم باید امانتداری مسئولان انتخابات را لمس کنند

انتخابات

دبیر ستاد انتخابات کشور، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را دارای اهمیت و جایگاه خاصی دانست و با اشاره به نقش مهم مسئولان برگزاری انتخابات در حضور حماسی مردم، گفت: مردم باید وجود ویژگی امانت‌داری در مسئولان برگزاری انتخابات را احساس و لمس کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه‌ سمنان، پورعلی مطلق در جلسه ستاد انتخابات استان سمنان، مهمترین بحث سیاست داخلی در سال‌ جاری را برگزاری شایسته، مناسب، باشکوه و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی برشمرد و افزود: یکی از ویژگی‌های ستاد انتخابات و دست اندرکاران اجرای انتخابات امانت‌داری است که باید مردم این ویژگی امانت‌داری را احساس و لمس کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم در توافقات هسته‌ای گفت: امروز در جامعه یک امید و نشاط اجتماعی مضاعف ایجاد شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور به تاثیر این نشاط و امید در انتخابات و خلق حماسه‌ای سیاسی اشاره کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب و برگزاری شکوهمند انتخابات این امید و نشاط را در جامعه حفظ و تقویت کنیم.

وی همچنین در نشستی با فرمانداران و بخشداران استان سمنان، اجرای سالم و مناسب انتخابات را در سال جاری مهم و ضروری برشمرد و افزود: مهمترین وظیفه فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد برگزاری سالم و مناسب و بر اساس قانون است.

علی‌پور مطلق، بی‌طرفی کامل برای برگزاری انتخابات را توسط مجریان و دست اندرکاران انتخابات مهم و ضروری ارزیابی کرد و گفت: فرمانداران و بخشداران در اجرای انتخابات باید به‌گونه‌ای عمل کنند که کوچکترین شائبه طرفداری از فردی دیده نشود. بی طرفی کامل باید در اجرای انتخابات تحقق یابد.

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین بر برگزاری دوره‌های آموزشی در خصوص انتخابات تاکید کرد و افزود: برنامه‌های مختلفی جهت ارتقاء افزایش علمی و عملی دست‌اندرکاران انتخابات توسط ستاد انتخابات کشور در نظر گرفته شده که در سطح استان‌ها اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

کد N912697