کمیته یهودیان آمریکا خواستار رد توافق هسته ای با ایران شد

سیاسی

کمیته یهودیان آمریکا خواستار رد توافق هسته ای با ایران از سوی نمایندگان کنگره این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای جی سی، کمیته یهودیان آمریکا با صدور بیانیه ای مخالفت خود را با توافق هسته ای ایران اعلام کرد.

در این بیانیه همچنین از نمایندگان کنگره آمریکا خواسته شده است تا به توافق هسته ای دولت آمریکا با ایران رای منفی داده شود.

در این بیانیه آمده است: «در چهاردهم جولای طرح جامع اقدام مشترک معرفی شد، این کمیته بیانیه ای مطبوعاتی مبنی بر این که پس از خواندن متن کامل این توافق و مفادش، درباره آن موضع گیری می کند، منتشر کرد.»

در ادامه این بیانیه آمده است که این کمیته در سه هفته گذشته، به طور فشرده و کامل از مشاوره خارجی و داخلی از جمله با رهبران و کارکنان این کمیته برای ارزیابی توافق هسته ای بهره گرفته است.

در این بیانیه با اشاره به مشورت ها و دیدارهای خصوصی اعضای این کمیته با وزیر خارجه آمریکا و معاون وی و نمایندگان موافق و مخالف کنگره آمریکا و پارلمان رژیم صهیونیستی و برخی صاحب نظران دیگر آمده است که با توجه به ماهیت ایدولوژیک نظام ایران، این کمیته نمی تواند چشم انداز هسته ای شدن ایران را بپذیرد، چونکه بر اساس این توافق به دست آمده برنامه هسته ای ایران فقط به طور موقت به تعویق می افتد و زیرساخت های هسته ای ایران از بین نخواهد رفت.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است :«موافقان توافق هسته ای به ما گفتند که جنگ تنها راه جایگزین این توافق است. ما با این استدلال مخالفیم. ما از جنگ علیه ایران حمایت نمی کنیم و با گزینه استفاده از زور موافق نیستیم، اما همیشه معتقد بوده ایم گزینه نظامی راهی برای متقاعد کردن ایران درباره جدی بودنما در دستیابی به هدفمان است.»

در پایان این بیانیه آمده است :با تمام اوصاف ذکر شده این کمیته با توافق هسته ای مخالف است و از نمایندگان کنگره نیز می خواهد با آن مخالفت کنند.