پاسخ روحانی به آنها که می گویند چرا پای میز مذاکره رفتیم/شعارهای مردم و کم لطفی صداوسیما

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک,حسن روحانی

سخنرانی صبح امروز روحانی در جمع مردم اسلامشهر با شعارهای پیاپی مردم همچون «روحانی دیپلمات حمایت حمایت»، «روحانی دوستت داریم» و «روحانی ملاقات ملاقات» روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاين، اگرچه شعارهاي مردم از سر مهر بود اما صدا و سيما يک بار با تيتراژ خبر شبکه خبر، پخش زنده سخنان رئيس جمهور را قطع کرد و هر بار که فريادهاي مردم منجر به قطع سخنان رئيس جمهور مي شد، صداي مردم را از روي تصوير محو کرده و يا کم مي کرد.

حجت الاسلام حسن روحاني در بيست و يکمين سفر استاني خود به اسلامشهر و جنوب غرب پايتخت در ورزشگاه خليج فارس حاضر شد و طي سخناني در جمع مردم به ملت فهيم ايران بخاطر ايستادگي و دلاوري و صبر و مقاومتشان در طول سالهاي گذشته در احقاق حقشان تبريک گفت و افزود: براي توسعه کشور، ملت بزرگ ايران بخشي از قدرت و توان فوق العاده خود را به رخ جهانيان کشيد. اين ملت در روزگاري از لحاظ سياسي و اجتماعي در برابر تمام قدرت هاي جهان انقلاب عظيم و بزرگي را به ثمر نشاند. آزادي و عزت را براي اين مرز و بوم واستقلال را براي کشور به ارمغان آورد و توانست پرچم جمهوري اسلامي ايران را به راهبري امام(ره) در سرزمين ايمان و استقامت به اهتزاز در آورد.

به گفته وي، اين ملت در برابر قدرت هاي بزرگ متجاوز و سلاح ها و تجهيزاتشان با نيروي ايمان و ايثار ايستاد و قدرت خود را به رخ جهانيان کشاند و پيروز شد. امروز ملت ايران قدرت بزرگ سياسي و ديپلماسي خود را در برابر جهانيان نشان داد. در تاريخ دهه هاي گذشته سه بار اسرائيل غاصب به لرزه درآمد. يک بار در 22 بهمن که انقلاب ما پيروز شد. بار ديگر زماني که ملت ايران در دفاع هشت ساله پيروز شد. روز فتح خرمشهر و فتح المبين. امروز روز سوم است. پس از توافق ايران با قدرت هاي بزرگ جهاني، معروف به توافق وين، رژيمي که از صبح تا غروب از ترس فرياد مي زند، رژيم صهيونيستي غاصب است.

رئيس جمهوري با اشاره به خوشحالي همه ملت هاي منطقه از توافق ايران، تاکيد کرد که تنها اسرائيل از اين پيروزي ناراحت است.

اهم سخنان روحاني را در ادامه بخوانيد:

گفتني است رئيس جمهور در پايان سخنانش از 15 طرح و پروژه براي اسلامشهر و جنوب غربي استان تهران با 877 ميليادر تومان اعتبار خبر داد. به گفته وي، قطار سريع السير چهار خطه از پرند و اسلام شهر به تهران با اعتبار 400 ميليارد تومان، بخشي از اين پروژه است که انشالله تا اوايل سال 96 اجرايي خواهد شد. رئيس جمهور تاکيد کرد که تمام وعده هايش را تا پايان عمر چهار ساله دولتش اجرايي خواهد کرد. تسهيل پروژه مخابراتي و نسل هاي سه و چهار شبکه تلفن همراه با 45 ميليارد تومان اعتبار نيز ديگر طرح دولت براي اين منطقه بود. روحاني از ايجاد يک جاده کمربندي با اعتبار 100 ميليارد توماني نيز خبر داد اما با توجه به تشويق حضار براي طرح قطار شهري با خنده گفت: مثل اينکه از کمربندي به اندازه قطار خوشحال نشديد!

2727

 

 

کد N912650