تحولات عراق:

بمباران مواضع داعش در ۸ شهر / افزایش شمار قربانیان انفجار بغداد

سیاسی

بمباران مواضع گروهک داعش در ۸ شهر عراق توسط نیروهای ائتلاف بین المللی و افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی به شهرک صدر به ۲۱ کشته و زخمی از جمله تحولات امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا از انجام ۲۲ حمله هوایی علیه پایگاه های داعش در ۸ شهر عراق خبر دادند. در همین رابطه ائتلاف بین المللی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا و متحدانش ۲۹ حمله هوایی علیه اهداف داعش در عراق و سوریه انجام دادند که ۲۲ مورد از حملات در نزدیکی ۸ شهر عراق بود.

در این بیانیه آمده است: محور حملات نزدیکی شهر موصل و سنجار بود که طی آن یگان های تاکتیکی، پایگاه های جنگی، مخفیگاه ها، خودروها و تجهیزات نظامی داعش هدف قرار گرفت. ائتلاف بین المللی از ماه ها پیش حملات خود را علیه پایگاه های داعش در عراق و سوریه شروع کرده ولی هنوز گزارش و آمار دقیقی از میزان تلفات داعش در نتیجه این حملات ارائه نشده است.

خبر دیگر اینکه شمار قربانیان انفجار خودروی بمب گذاری شده در شهرک صدر واقع در شرق بغداد به ۸ کشته و ۲۱ زخمی رسید. منابع محلی اعلام کردند خودروی بمب گذاری شده در مسیر بازار شهرک صدر که یکی از متراکم ترین نقاط بغداد از لحاظ جمعیتی به شمار می رود، منفجر شده است.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی عراق توانستند یک دستگاه موتور سیکلت حامل بمب و آماده انفجار و مقداری سلاح و ذخایر نظامی در شمال غرب بغداد را کشف و خنثی کنند.

به گفته منابع امنیتی، یگان چهارم پلیس فدرال عراق یک دستگاه موتور سیلکت بمب گذاری شده، ۱۲ بمب، ۳ خمپاره و ۴ ماده انفجاری دیگر را در منطقه عامریه فلوجه کشف و بدون هیچگونه تلفاتی خنثی کردند.