یک مقام آمریکایی:

نقض توافق برای ایران پیامد خواهد داشت

سیاسی

معاون وزیر خزانه داری آمریکا به نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که هرگونه نقض توافق هسته ای از سوی ایران، بیش از آنکه تخطی بزرگی باشد، کوچک خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آدام ژوبین معاون مبارزه با تروریسم وزارت خزانه داری آمریکا به کمیته ای از نمایندگان سنای این کشور گفته است که نقض کوچک توافق هسته ای از سوی ایران مانند راه رفتن روی خط برای آمریکا و دیگر قدرت های جهانی خواهد بود.

وی افزود: تنها کاری که ما نیاز است تا به طور مشخص آن را در برابر ایران در صورت هرگونه نقض توافق انجام دهیم این است که به آنها نشان دهیم که اقدام خلاف آنها دارای تبعاتی است. وی افزود در صورتی که ایران توافق هسته ای را نقض کند و پاسخی به آن داده نشود، به معنای مجوزی برای نقض توافق در ابعاد بزرگتر خواهد بود.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز ۲۳ تیرماه به توافقی تاریخی برای حل و فصل موضوع هسته ای ایران دست یافتند.

براساس این توافق، در ازای اعمال برخی محدودیت ها در برنامه هسته ای ایران، تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و بخشی از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه تهران لغو خواهند شد.