دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه سوریه:تروریست‌ها از منطقه رانده خواهند شد

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: مبارزه با تروریسم، حمایت از ملت‌های مظلوم و دولت‌های دوست و همچنین تلاش برای استقرار ثبات و امنیت در منطقه از اصول و اهداف تغییر ناپذیر جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه با تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم سوریه در برابر تروریسم گفت: مردم سوریه، مردمی مظلوم هستند که طی سالهای اخیر تحت ظلم برخی قدرتها و تروریست های جنایتکار قرار دارند.
رییس جمهوری دخالت های غلط برخی دولت ها و حضور گروه های تروریستی از کشورهای مختلف را دو مشکل اصلی تداوم بحران در سوریه دانست و اظهارداشت: آینده یک کشور به رای و نظر آن ملت بستگی دارد و اگر دخالت قدرت‌ها و تروریسم برطرف شود، بی‌تردید مردم سوریه با فرهنگ بلند خود همه مشکلات را حل و فصل خواهند کرد.
دکتر روحانی خطر تروریسم و اشاعه آن را در کل جهان متذکر شد و گفت: تروریست ها به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی کنند. معضل تروریسم ،خطری فراگیر است و ضرورت دارد همه کشورها و دولت ها، مبارزه با آن را وظیفه خود بدانند.
رییس جمهوری با تا کید بر اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه حمایت از مردم و دولت سوریه در برابر تروریست ها است، گفت: تردیدی نداریم که تروریست ها در نهایت شکست خورده و از منطقه بیرون رانده خواهند شد.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه راه حل مشکل سوریه، اقدام نظامی نیست و صرفا راه حل سیاسی دارد، اظهار داشت: در عرصه سیاسی همچنان از همه توان و امکانات سیاسی خود برای برطرف کردن مشکلات، ایجاد ثبات و آرامش و تحقق خواست و آرامش مردم سوریه استفاده خواهیم کرد.
رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک ثبات و امنیت کامل در سوریه استقرار یابد.
ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار، گزارشی از آخرین تحولات میدانی و سیاسی در سوریه ارایه کرد و با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم سوریه، گفت: خوشبختانه سوریه در شرایط بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و توطئه‌گران به مرحله نا امیدی رسیده اند.
وزیر خارجه سوریه همچنین با ابلاغ تبریک دولت و ملت سوریه بخاطر پیروزی بزرگ ایران در توافق هسته ای، اظهار داشت: این پیروزی که با حکمت و درایت دولتمردان ایران بوجود آمده، پیروزی همه ملت های آزادیخواه و مستقل از جمله سوریه است و بدون تردید می تواند در تحولات منطقه نقش مثبتی داشته باشد.

 

1717

کد N912334