ترکیه به حاکم دبی اجازه فرود در فرودگاه استانبول را نداد

تسنیم نوشت:

برخی رسانه های خبری ترکیه گزارش دادند که فرودگاه استانبول به هواپیمای اختصاصی «محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر امارات و حاکم دبی اجازه فرود نداده است.
 روزنامه «تقویم» ترکیه نوشت که هواپیمای اختصاصی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم چند روز پیش قصد فرود در فرودگاه آتاتورک در استانبول را داشت اما به دلیل آنکه خلبان هواپیما حاضر به افشای هویت مسافر خود نشد به وی اجازه فرود داده نشد.

این روزنامه نوشت: زمانیکه هواپیمای بن راشد وارد فرودگاه شد کارکنان برج مراقبت فرودگاه نام و هویت مسافر هوایپما را از خلبان سوال کردند تا به آن اجازه فرود بدهند اما خلبان در پاسخ گفت اطلاعات وی تنها در این حد است که مسافر دارای «VIP»  است و از افشای هویت وی معذور است به همین دلیل کارکنان برج مراقبت نیز گفتند که بر اساس قوانین فرودگاه افشای هویت مسافر الزامی و در غیر این صورت اجازه فرود به هواپیما نخواهند داد.

بر اساس این گزارش، خلبان هواپیما نیز در پاسخ گفته است که شما نمی توانید شروط خود را به ما تحمیل کنید و سپس فرودگاه را ترک کرده است.

این روزنامه در ادامه نوشت که این حادثه خشم شیخ بن راشد را به دنبال داشت اما هنوز مشخص نیست که وی چرا از افشای هویتش خودداری کرده است.

52261

کد N912252