برگزاری همایش یکروزه روسای نمایندگی‌های ایران در عراق

همایش یکروزه روسای نمایندگی‌های ایران در عراق در اربیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفیر جمهوری اسلامی ایران به اتفاق سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران در شهرهای اربیل، بصره، سلیمانیه، کربلا و نجف، و حضور رایزن فرهنگی کشورمان در بغداد، سمینار یکروزه‌ای را در اربیل برگزار کردند.

در این همایش سالانه که به منظور هماهنگی امور روابط با عراق در شهرهای مختلف برگزار شد، با دعوت این سرکنسولگری دو تن از وزرای اقلیم کردستان عراق ، آخرین وضعیت اقلیم کردستان عراق در ارتباط با مبارزه با داعش و جبهه های جنگ و هماهنگی با دولت مرکزی عراق را برای اعضای سمینار تشریح کردند.

در این مراسم فلاح مصطفی، مسئول دفتر روابط خارجی اقلیم کردستان عراق بنا به دعوت سرکنسولگری ایران، در همایش روسای نمایندگی‌های کشورمان در عراق آخرین وضعیت روابط با بغداد را برای سفیر و سرکنسول‌های کشورمان در عراق و رایزن فرهنگی ایران در بغداد توضیح داد. همچنین مصطفی سید قادر، وزیر پیشمرگه اقلیم کردستان عراق در جلسه بعد از این همایش یکروزه، آخرین تحولات جبهه‌های جنگ با داعش را برای دیپلمات‌های ایرانی تشریح کرد.

وزرای اقلیم در این همایش از نقش مثبت ایران و 17 کشور دیگر در ایجاد ثبات و امنیت در اقلیم کردستان عراق تشکر کردند.

در این همایش ابتدا سرکنسول کشورمان در اربیل ضمن خوش آمدگویی به وزیر پیشمرگه، از دلاوریها و مقاومت پیشمرگه در جنگ با داعش تجلیل کرد.

انتهای پیام

کد N912155