نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان:

بی بصیرت‌ها تحلیل درست ندارند

سيداحمد خاتمي

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تحلیل درست، رکن بصیرت است، بی بصیرت ها تحلیل درست ندارند، باید دید چه کسانی در کدام اردوگاه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حجت الاسلام"سیداحمد خاتمی" در یادواره شهدای زن استان کرمان اظهار کرد: نخستین شهید تاریخ اسلام یک بانو است و شما رهرو راه ایشان هستید و تبار و نسب معنوی شما به این بانوان شهیده می رسد و باید بدانیم هر راهی غیر از مسیر شهداء، ضلالت و گمراهی است و صراط مستقیم صراط شهیدان است.

وی با اشاره به ویژگی های فرهنگ بسیجی افزود: فرهنگ معنویت، شجاعت، غیرت، استقلال، آزادگی و اسیر خواسته های حقیر نفس نشدن از جمله ویژگی های فرهنگ بسیجی است.

خاتمی تصریح کرد: این ها از ویژگی های فرد بسیجی است و زن و مرد فرق ندارد و آیه قرآن کریم است که "هرکس عمل صلح انجام داده و مومن باشد، زن یا مرد باشد، بهترین پاداش را به آنها خواهیم داد".

وی اضافه کرد: باید سه نکته مهم و کلیدی مورد توجه بانوان بسیجی باشد و نخستین امر پاسداری ویژه از فرهنگ حجاب است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه عفاف معنای گسترده ای دارد، اظهار کرد: عفاف به پاکدامنی، پاک لقمه ای، پاک چشمی، پاک پوششی است و در اینجا بر پاک پوششی تاکید داریم که این امر اختصاص به بانوان ندارد و مردها نیز باید عفاف در پوشش داشته باشند.

وی افزود: روح حجاب یک کلمه است و این است که بانوان مسلمان ما به گونه ای در جامعه ظاهر شوند که هیچگونه جاذبه ای برای نامحرم نداشته باشند. هر پوششی که بتواند این هدف را تامین کند، حجاب است و حجاب دینی و حجاب فاخر سنتی ما چادر است.

خاتمی تصریح کرد: اصل حجاب در مکتب ما از ضروریات دین است و بیش از 10 آیه قرآن کریم پشتوانه این حکم الهی است و حضرت زهرا(سلام الله علیها) پشتوانه این حکم است و این بانوی بزرگ معصومه و سیرت ایشان حجت شرعی است.

وی بیان کرد: پاسداری از چادر به عنوان حجاب فاخر وظیفه بانوان بسیجی است و باید خود، خانواده و ااطرافیان را تشویق به حجاب کرده و در امر به معروف و نهی از منکر با زبان نرم، منطقی و زبان استدلال، بانوان محترم را به وادی این حجاب فاخر بکشانید.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بانوان بسیجی باید خود پاسدار خانواده قرآنی باشند و با عملشان خانواده قرآنی را تشویق کنند افزود: هدف رسانه های بیگانه و شبکه های خائن و ضددین، فروپاشی خانواده قرآنی در جامعه ایرانی است و کارشناسان آنها می خواهند این بنای رفیع را متزلزل کنند.

خاتمی تصریح کرد: آرامش یکی از ویژگی های خانواده قرآنی است و این آرامش با حاکمیت احترام متقابل در خانه، درک متقابل، سپاس متقابل، تحمل متقابل، گذشت متقابل و همکاری متقابل به وجود می آید.

وی اضافه کرد: خانواده دینی، محبت، رازداری و پوشش عیب ها و ... از ویژگی دیگر خانواده قرآنی می باشد و خواهران بسیج باید پاسدار این خانواده باشند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: بانوان بسیجی باید علمدار بصیرت باشد و بانوان سرداران مبارزه با جبهه نرم فرهنگی هستند و زمانی که خانم، علمدار بصیرت باشد، خانه، کانون بصیرت می شود.

وی افزود: بصیرت به مفهوم نهج البلاغه عبارت از دشمن شناسی و شناخت اهداف دشمن می باشد و محور بصیرت، حجت شرعی است و امروز حجت شرعی ما مقام معظم رهبری امام خمنه ای(مدظله العالی) است.

خاتمی تصریح کرد: از ابتدای پیروی انقلاب کسانی که با ولایت بودند، عاقبت بخیر شدند و آنها که از ولایت زاویه گرفتند، خود آسیب دیده و دیگران را به آسیب کشاندند.

وی بیان کرد: تحلیل درست، رکن بصیرت است، بی بصیرت ها تحلیل درست ندارند. باید دید چه کسانی در کدام اردوگاه هستند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در فتنه 88، اوباما، رییس رژیم صهیونیستی، انگلیس، سلطنت طلبان، منافقان فراری، استحاله شده ها و رقاصه ها در یک اردوگاه یعنی اردوگاه حمایت از فتنه بود و در اردوگاه دیگر مردم بودند که جلوی آن ولایت بود و ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا در این اردوگاه قرار داشتند.

وی افزود: رکن دیگر بصیرت این است که فرد به موقع بفهمد و به موقع عمل کند و در حادثه کربلا می بینیم که ابن زیاد بعد از 9 روز جنگ را با امام حسین علیه السلام را آغاز کرد به دلیل این بود که در این چند روز اوضاع کوفه را ارزیابی کرد و دید کسی علیه او به پا نخواست.

خاتمی تصریح کرد: بُعد دیگر بصیرت، خستگی ناپذیری و تسلیم ناپذیری است.

انتهای پیام

کد N912049