سایه انتخابات زودرس بر سر دولت یونان

دولت چپگرای یونان اذعان کرد که مخالفت‌ها در داخل حزب حاکم به حدی افزایش یافته است که احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام چندان دور از انتظار نیست. در همین حال ارزش سهام بانک‌ها در بازار بورس بار دیگر کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت تحت حاکمیت الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان برای تایید تدابیر ریاضتی جدید در پارلمان که از سوی وام‌دهندگان بین‌المللی خواسته شده است، به رای مثبت اپوزیسیون متکی است.

در حال حاضر حدود یک چهارم قانونگذاران حزب حاکم سیریزا شورش کرده‌اند و سر سازش با سیپراس را ندارند. اولگا گروواسیلی، سخنگوی دولت یونان با اشاره به اینکه تشکیل دولت اتحاد ملی در دستور کار نیست، گفت که انتخابات زودهنگام را بعید نمی‌داند.

وی افزود: کشور به دولتی قوی نیاز دارد و باید راه‌حلی یافت بشود. انتخابات زودهنگام بعید نیست اما این بدین معنا نیست که ما الان درباره زمان برگزاری آن به نتیجه رسیده‌ایم.

اقتصاد یونان به دلیل محدودیت جابه‌جایی پولی که در 29 ژوئن از سوی دولت اعمال شد، همچنان متزلزل است. با این وجود بازارهای مالی اروپا از بحران یونان تاثیری نگرفته است.

انتهای پیام

کد N911736