ونزوئلا خود را برای انتخابات سراسری آماده می‌کند

ونزوئلا همزمان با آغاز سراسری تعیین نامزدهای انتخاباتی، شرایط را برای برگزاری انتخابات پارلمانی شش دسامبر (15 آذر) سال جاری میلادی آماده می‌کند؛ انتخاباتی که احتمال می‌رود حزب حاکم اکثریت خود را در آن از دست بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، حزب حاکم «متحد سوسیالیست ونزوئلا» پس از سال‌ها سلطه بر سیاست ونزوئلا احتمالاً اکثریت پارلمانی خود را از دست می‌دهد. تعیین نامزدها برای انتخابات دسامبر که قرار است در آن 167 عضو مجمع ملی انتخاب شوند تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

ونزوئلا با سریع‌ترین نرخ تورم سالانه در جهان برابر با 108 درصد یکی از بالاترین تعداد قتل را دارد. کمبود نیازهای اولیه همچون مواد غذایی، دستمال توالت و دارو میزان محبوبیت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را کاهش داده که در مه سال جاری میلادی به 25 درصد رسیده است.

انتظار می‌رود همزمان با وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی ونزوئلا، میزان محبوبیت مادورو باز هم کاهش یابد.

براساس نظرسنجی که اخیراً صورت گرفته احتمالاً نامزدهای اپوزیسیون با کسب 56 درصد آرا در انتخابات دسامبر پیروز خواهند شد در حالی که نامزدهای حزب حاکم احتمالاً حدود 30 درصد آرا را کسب خواهند کرد.

دولت ونزوئلا تحت ریاست‌جمهوری مادورو و هوگو چاوز به فساد و بی‌کفایتی که باعث وخیم‌تر شدن مشکلات کشور شده، متهم شده‌اند. مخالفان سیاسی نیز اتهامات تلقب انتخاباتی از جمله سرکوب رای‌دهندگان و بی‌اعتباری صندوق‌های رای را مطرح کرده‌اند.

این در حالی است که مادورو اعلام کرد، ونزوئلا به سازمان‌های بین‌المللی اجازه نظارت بر انتخاباتش را نخواهد داد.

وی اخیراً در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: ونزوئلا از سوی هیچ‌کس تحت‌نظر قرار نخواهد گرفت. کشور ما هرگز چنین مساله‌ای را نمی‌پذیرد.

انتهای پیام

کد N911723