برای ممانعت از حمایت ایران از مقاومت هیات آمریکایی به تل‌آویو می‌رود

سیاسی

روزنامه الاخبار لبنان فاش کرد، در اقدامی که در راستای اطمینان دادن آمریکایی‌ها به اسرائیل پس از توافق هسته‌ای با ایران تلقی می‌شود، هیاتی عالی رتبه از واشنگتن با هدف ممانعت از حمایت مالی ایران از حزب الله به زودی راهی تل‌آویو می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزنامه نزدیک به مقاومت اعلام کرد که هیات "تقویت همکاری‌های اطلاعاتی-مالی آمریکا" از سوی کاخ سفید مامور شده تا سپتامبر آینده برای گفت‌وگو در زمینه افزایش همکاری میان دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل جهت ممانعت از کمک مالی ایران به مقاومت لبنان و غزه، به تل آویو سفر کند.

این خبر به نقل از یک مسئول عالی رتبه آمریکایی در گفت‌وگو با روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام شده و طبق برنامه هیات مذکور قرار است با معاون وزیر دارایی در امور اطلاعات و نیز مسولان ارشد وزارت خارجه، سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد)، کابینه امنیت داخلی و شعبه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل دیدار کند.

این مسئول آمریکایی که نام وی اعلام نشده گفت: آمریکا معتقد است که بیشتر اموالی که ایران در پی اجرای توافقنامه هسته‌ای و لغو تحریم‌های بین المللی به آن دست می‌یابد در زمینه سرمایه‌گذاری داخلی و ترمیم اقتصاد صرف خواهد شد اما بخشی از آن نیز به دست حزب الله و گروه‌های فلسطینی می‌رسد.

وی افزود: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بیشتر از گذشته به پیگیری حمایت مالی ایران از برخی گروه‌ها در منطقه توجه می‌کند. ایران همچنان از حزب الله، حماس و جهاد اسلامی حمایت به عمل می‌آورد و ما باید در زمینه توقف این مساله با اسرائیل همکاری کنیم.

مسئول مذکور مدعی شد: دولت امارات به عنوان مرکز اقتصادی مالی و تجاری در خاورمیانه طرف‌های ایرانی را به خدمات مختلف مجهز می‌کنند. با این حال ما در حال حاضر از همکاری بی‌سابقه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در خصوص این مساله برخورداریم.

انتهای پیام

کد N911678